Projekt ustawy Prawo wodne - brak konsultacji ze środowiskiem rolniczym

4 kwietnia 2019
Projekt ustawy Prawo wodne - brak konsultacji ze środowiskiem rolniczym

W dniu 3 kwietnia 2019 r. Zarząd KRIR zwrócił się do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w sprawie przeprowadzenia konsultacji projektu ustawy o zmianie ustawy Prawo wodne oraz niektórych innych ustaw (UC142).

Projekt obecnie został przesłany do zaopiniowania przez Komisję Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego. Jednak na etapie konsultacji publicznych nie został on przesłany do Krajowej Rady Izb Rolniczych o czym informowaliśmy już wcześniej >>>. Członkami izb rolniczych są wszyscy polscy rolnicy, a Krajowa Rada Izb Rolniczych jest reprezentacją izb rolniczych wobec m.in. Rządu. Przepisy ustawy Prawo wodne mają bezpośredni wpływ na producentów, a w konsultacjach całkowicie pomięto ich głos.

Dlatego wnioskujemy o włączenie Krajowej Rady Izb Rolniczych w obecne i przyszłe prace nad ustawą – Prawo wodne i innymi projektami mającymi wpływ na prowadzenie gospodarstw rolnych oraz przekazanie informacji z jakich powodów pominięto Krajową Radę Izb Rolniczych jako partnera społecznego w konsultacjach do projektu ustawy o zmianie ustawy Prawo wodne oraz niektórych innych ustaw (UC142).

 

krir.pl


POWIĄZANE

– Nie mamy nic cenniejszego jak młode pokolenie – podkreślił minister Jan Krzysz...

Zgodnie z prognozą IGC (International Grains Council) z 29.08.2019 światowa prod...

Zgodnie ze wstępnym szacunkiem GUS z 31.07.2019, tegoroczne zbiory owoców wynios...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę