Adama_Spyrale_1-31.05.21

Promocja ekologii i zdrowia z ARR

26 kwietnia 2016
Promocja ekologii i zdrowia z ARR
ARR

21 kwietnia Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Opolu uczestniczył w X Regionalnym Sejmiku Ekologicznym, zorganizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową w Leśnicy.

Celem sejmiku było krzewienie wiedzy na temat ochrony środowiska wśród młodzieży szkolnej, promocja walorów przyrodniczych gminy Leśnica oraz stworzenie platformy współpracy między szkołą a regionalnymi podmiotami zajmującymi się ochroną środowiska. W pierwszej części programu odbyły się wystąpienia zaproszonych gości, a następnie prezentacje uczniów – laureatów konkursów recytatorskich i muzycznych. W drugiej części Sejmiku pracownicy ARR Agnieszka Kucharuk oraz Adriana Krajs przeprowadzili warsztaty nt. prawidłowej diety dla uczniów szkoły  pt. „Zdrowie mamy, bo owoce i warzywa zajadamy”. Zajęcia prowadzone w formie konkursów i gier owocowo-warzywnych na świeżym powietrzu cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem biorących w nich udział uczniów.

Szkoła w Leśnicy jest uczestnikiem programów administrowanych przez ARR - „Mleko w szkole” oraz „Owoce i warzywa w szkole”, których celem jest propagowanie wśród dzieci zdrowego stylu życia, kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych poprzez zwiększenie ilości spożywanych przez nie produktów, w tym m.in. mleka, owoców i warzyw.

ARR


POWIĄZANE

Niewiele czasu pozostało, by starać się o wsparcie z Agencji Restrukturyzacji i ...

Rozpoczęły się zbiory jagody kamczackiej. Plantatorzy chcą pokazać jak wygląda i...

Do udziału w konkursie zapraszamy rolników ekologicznych z województwa dolnośląs...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę