Adama_1-15.08.2020
Bayer_dekalb_lipiec_2020

Promocja polskiej żywności

6 lipca 2020
Promocja polskiej żywności

Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego zs. w Bratoszewicach oddział w Kościerzynie zapoczątkował serię filmów, które dotyczyć będą tematyki rolniczej a na cel biorą sobie uświadomienie konsumentów co do codziennych wyborów zakupowych.

„W przystępny sposób chcemy opowiedzieć o konkretnych segmentach produkcji rolniczej, dotknąć najistotniejszych aktualnie problemów i wykazać wielkie korzyści z sięgania po Polskie produkty – zwłaszcza żywność. Nasze materiały kierujemy do rolników, ale najbardziej zależy nam na dotarciu do konsumentów i wzbudzeniu w nich refleksji nad codziennymi wyborami zakupowymi i ich wielkim wpływie na zdrowie, samopoczucie i lokalną gospodarkę.”

W pierwszej kolejności na warsztat trafił temat ziemniaka, którego zagłębiem jest powiat sieradzki. Następne mają być pszczoły i gospodarowanie wodą.

Pomysł na taką aktywność pojawił się wraz z ograniczeniami jakie wywołała pandemia korona wirusa a zwłaszcza brakiem możliwości realizacji dorocznych wydarzeń targowych. Filmy mają za zadanie utrzymać bardziej bezpośredni kontakt z mieszkańcami regionu i propagować wśród mieszkańców idee sięgania do oferty lokalnych producentów żywności.
 

Film:  https://youtu.be/FygD-gqnPLY

 

ŁODR w Bratoszewicach


POWIĄZANE

Miód spadziowy z Beskidu Wyspowego to już 44. polski produkt, który został wpisa...

Obecnie coraz częściej spotykamy się z oznaczeniami „bez GMO” lub „wolne od GMO”...

Temat grypy ptaków  na chwilę odszedł na boczny tor bowiem świat drobiarski skup...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę