Adama_Spyrale_1-31.05.21

Promocja turystycznej oferty polskiej wsi w Berlinie

13 marca 2018
Promocja turystycznej oferty polskiej wsi w Berlinie
MRiRW

W minionym tygodniu, pod hasłem „Odpoczywaj na wsi”, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprezentowało polską ofertę turystyki wiejskiej i agroturystyki na Międzynarodowych Targach Turystycznych ITB w Berlinie.

Polska Organizacja Turystyczna oddała do dyspozycji uczestników stoisko o łącznej powierzchni 752 m2. Zaprezentowało się na nim 49 polskich wystawców, a wśród nich Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Stoisko posłużyło kreowaniu międzynarodowego wizerunku polskich obszarów wiejskich jako rynku turystycznego oferującego zróżnicowane i całoroczne atrakcje. Gospodarzem stoiska był podsekretarz stanu Rafał Romanowski.

Prezentacja pod hasłem „Odpoczywaj na wsi” − edukacja, rozrywka i emocje

Główną ideą przyświecającą organizacji stoiska „Odpoczywaj na wsi” było aktywne zaangażowanie zwiedzających. Resort rolnictwa do współpracy podczas tegorocznej edycji Targów ITB zaprosiło: Mazowieckie Sioło Julianówka (woj. mazowieckie) oraz Wichrowe Wzgórze (woj. pomorskie). Odwiedzający polskie stoisko „Odpoczywaj na wsi” mieli możliwość zapoznania się z ofertą turystyki wiejskiej, w tym gospodarstw agroturystycznych oraz bogatą ofertą edukacyjną w ramach sieci zagród edukacyjnych. Na stoisku udzielane były również informacje z zakresu rozwoju turystyki wiejskiej i agroturystyki w Polsce, w tym wsparcia finansowego ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz współpracy międzyinstytucjonalnej w tym zakresie.

Największym zainteresowaniem cieszyły się „Mazowieckie wyplatanki”, czyli własnoręczne wykonywanie prac plecionkarskich pod kierunkiem twórczyni Pani Celiny Szymańskiej
z Mazowieckiego Sioło Julianówka. Uwagę przyciągała również barwnie prezentowana oferta kaszubskiej wsi. Kaszubskie nuty, burczybas czy diabelskie skrzypce, to wybrane atrybuty prezentowane przez Wichrowe Wzgórze, dzięki którym odwiedzający mogli zapoznać się z ofertą turystyki wiejskiej.

Poprzez edukację, rozrywkę i emocje na stoisku „Odpoczywaj na wsi” Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi prezentowana była unikalność oraz różnorodność ofert proponujących niecodzienną atmosferę i autentyczność polskiej wsi. Uatrakcyjnieniem wystąpień na Tragach ITB były vouchery ufundowane przez Mazowieckie Sioło Julianówka oraz Wichrowe Wzgórze, a także liczne zestawy upominkowe „Odpoczywaj na wsi”.

Polski sukces podczas tegorocznej edycji ITB

Polskie Stoisko Narodowe przygotowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną zdobyło pierwsze miejsce w kategorii "Najlepszy wystawca z Europy", ocenione przez studentów Cologne Business School. Swój udział w tym sukcesie miało również Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jury doceniło przede wszystkim wszechstronną ofertę, interaktywność, gościnność oraz wysoki poziom obsługi. Szczególne wrażenie na jurorach zrobiły interaktywne pokazy pieczenia pierników (Żywe Muzeum Piernika z Torunia), eksperymentów z wodą (Centrum Nauki Hydropolis z Wrocławia), czy wyplatania zabawek z siana (Odpoczywaj na wsi). Dodatkową atrakcją dla zwiedzających z całego świata były wspomniane już liczne konkursy.

Berlin, Sztokholm, Londyn

Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB w Berlinie odbyły się w dniach 7-11 marca 2018 r. Jest to największa impreza handlowa przemysłu podróżniczego na świecie. Jest to jedno z trzech wydarzeń promocji produktowej na rynkach zagranicznych,  realizowanych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną w ramach projektu „Odpoczywaj na wsi”. Kolejne takie działanie, to prezentacja oferty w Sztokholmie w dniach 2-4 października 2018 r. podczas Targów Seniormässan oraz 5-7 listopada 2018 r. podczas Targów WTM w Londynie.

 

MRiRW


POWIĄZANE

O możliwościach wykorzystania najnowszych technologii cyfrowych w rolnictwie roz...

W dniu 14 czerwca br. przedstawiciel OT KOWR Rzeszów uczestniczył w pracach jury...

13 czerwca br. na terenie Agro-Bazaru Bielsko-Biała w Wapienicy odbył się event ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę