Adama_AgilTrinity_15.08.2020
GUS_230920_750x100_stat

Promotech pompuje dla Nikosia

31 lipca 2020
Promotech pompuje dla Nikosia
Newseria

Białostocki Promotech przyłączył się do charytatywnej akcji #GaszynChallenge, której celem jest pomoc chorym dzieciom. Pieniądze trafią do Nikosia z Białegostoku, dla którego zbiórka jest jedyną szansą na życie.

Nikoś choruje na SMA – rdzeniowy zanik mięśni. W wyniku choroby cały układ mięśniowy człowieka powoli zanika, również te mięśnie, które odpowiadają za podstawowe funkcje życiowe – jedzenie, oddychanie czy bicie serca. Pomóc Nikosiowi może terapia genowa, polegająca na jednorazowym podaniu kopii uszkodzonego genu. Ten jeden cudowny zastrzyk zwany jest najdroższym lekiem świata - kosztuje blisko 10 mln zł. Promotech, producent i eksporter innowacyjnych narzędzi i urządzeń do spawania,  postanowił wesprzeć chłopca i podjął wyzwanie po nominacji Klastra Obróbki Metali.

– Wspomagamy Nikosia z Białegostoku, bo on tej pomocy bardzo potrzebuje i jest stąd, a my staramy się pomagać lokalnej społeczności - mówi Marek Siergiej, prezes Promotechu. – Promotech dał się już poznać, jako mecenas kultury – od lat wspieramy białostocką operę, filharmonię, teatr dramatyczny i Wierszalin, działamy też na rzecz środowiska studenckiego i wspieramy sport. A teraz pomagamy choremu chłopcu i zachęcamy wszystkich by poszli naszym śladem i wsparli Nikosia.

Gaszyn Challenge to internetowa akcja charytatywna, w ramach której nominowani wykonują 10 pompek lub 10 przysiadów, wpłacają minimum 5 zł w ramach zbiórki na rzecz chorego, prowadzonej przez platformę siepomaga.pl. Osoby nominowane mają 48 godzin na wykonanie ćwiczenia i mogą nominować kolejne 3 osoby lub instytucje. Pomysłodawcą akcji jest strażak z OSP z Gaszyna druh Marcin Topór. Akcja Gaszyn Challenge szybko rozprzestrzeniła się na cały kraj, a później dotarła nawet za granicę. Pieniądze zbierane są na leczenie kilkorga chorych dzieci. Zbiórka dla Nikosia, prowadzona jest na stronie: 

siepomaga.pl/zycie-nikosiaNewseria


POWIĄZANE

Gotuję, nie marnuję - Auchan Retail Polska zostało partnerem Śniadania zero wast...

Strategicznym celem rozwoju brazylijskich przedsiębiorstw drobiarskich jest prod...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę