CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

Protest rolników w Warszawie

13 października 2016

11.10.2016 rolnicy z powiatów Podlasia protestowali przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie przeciw nieudolnej ich zdaniem polityce rządu ws zwalczania ASF.

Po długich protestach przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Urzędami Gmin i Powiatów, bezradni przedstawiciele producentów rolnych z różnych powiatów Podlasia zebrali się przed siedzibą PIS. W trakcie pikiety blokowali ulicę na jednym z przejść dla pieszych. Jak głosiło jedno z ich haseł: „Chcemy produkować, nie bankrutować”, opowiadali się przeciwko nieskutecznej ich zdaniem polityce rządu, związanej ze zwalczaniem afrykańskiego pomoru świń, zwracali też uwagę na spadające ceny skupu tuczników na terenach objętych chorobą.

-Ważnym problemem jest skup świń, który w tym regionie w rzeczywistości nie jest prowadzony - zauważył jeden z protestujących.

Kolejną sprawą z jaką przyjechali do stolicy są dopłaty do plonów rolnych, których wzrost zapowiedział minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel na konferencji prasowej podczas targów Polagra w Poznaniu. Ponieważ poprzednie rozmowy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz z władzami gmin i powiatów nie przyniosły rezultatu rolnicy starali się spotkać z przewodniczącym partii rządzącej Jarosławem Kaczyńskim.

Niestety spontaniczny protest rolników nie przyniósł oczekiwanych rezultatów. Zarówno przedstawiciele resortu rolnictwa jak również Prawa i Sprawiedliwości nie chcieli z nimi rozmawiać.

Do spotkania z Jarosławem Kaczyńskim ostatecznie nie doszło, gdyż jak udało nam się dowiedzieć, prezesa PiS nie było w siedzibie partii.ppr.pl / Bartosz Karwacki, zdj. B. Karwacki i Piotr Żyła


POWIĄZANE

W dniu 15 września 2017 r. w Sekretariacie Copa-Cogeca w Brukseli odbyły się war...

1 października br. w Unii Europejskiej dojdzie do silnej deregulacji rynku cukru...

Zgodnie z prognozą IGC (International Grains Council) z 24.08.2017 światowa prod...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę