aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Przed żniwami warto ubezpieczyć maszyny

8 lipca 2021
Przed żniwami warto ubezpieczyć maszyny

Zbliżają się żniwa. To czas, kiedy maszyny rolnicze są intensywnie eksploatowane, a ryzyko ich uszkodzenia rośnie. Odpowiednie ubezpieczenie zabezpiecza przed stratami finansowymi. Umożliwia szybkie pokrycie kosztów szkody maszyny, jej naprawę i powrót do pracy. Concordia Polska Grupa Generali posiada w ofercie dedykowane, specjalistyczne ubezpieczenie maszyn rolniczych zarówno dla rolników indywidualnych, jak i spółek rolniczych.

Latem na pola wyjeżdżają kombajny, prasy, ładowarki oraz inne maszyny rolnicze. W sezonie zbiorów ich obciążenie jest bardzo duże – bywa, że niektóre z nich pracują po kilkanaście godzin na dobę. Duże gabaryty maszyn oraz intensywna eksploatacja sprzyjają wypadkom podczas prac polowych, czy poruszania się po drogach. W czasie żniw bardzo często dochodzi do wypadków lub pożarów. Często niewielka iskra może doprowadzić do całkowitego spalenia maszyny wartej kilkaset tysięcy złotych.

Unieruchomienie lub utrata sprzętu potrzebnego do żniw to dla rolnika poważny kłopot, bo harmonogram prac polowych jest nieubłagany. O sukcesie zbiorów czasem decydują godziny, np. kiedy zbliżają się gwałtowne opady czy burze. W radzeniu sobie z takim ryzykiem rolników wspierają ubezpieczyciele.

- Concordia Polska Grupa Generali posiada w ofercie specjalistyczne ubezpieczenie maszyn zarówno dla rolników indywidualnych, jak i spółek rolniczych. Oferujemy produkt doskonale dopasowany do potrzeb branży agro. Ubezpieczamy maszyny zarówno na terenie gospodarstwa, w trakcie przejazdu z gospodarstwa na miejsce pracy oraz w czasie pracy na polu. Maszyny są również chronione od ryzyka huraganu czy powodzi. 80% notowanych zdarzeń to uszkodzenia maszyn rolniczych, a w dalszej kolejności pożary i kradzieże – wyjaśnia Mariusz Gilicki, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Komunikacyjnych w Concordii Polska Grupa Generali.

Ochroną w Concordii Polska mogą być objęte wszelkiego rodzaju maszyny rolnicze – samobieżne, ciągnięte czy podwieszane, niezależnie od ich wieku. Dotyczy to nawet sprzętu liczącego 30 lat – warunkiem jest jedynie, aby maszyna była sprawna i nieuszkodzona. To unikalna oferta na rynku, w przypadku większości ubezpieczycieli górna granica to 20 lat. Concordia Polska Grupa Generali oferuje również ochronę maszyn rolniczych w trakcie usługowego wykonywania pracy. Szkody w maszynach występują również poza okresem żniw. Warto zainwestować w solidne ubezpieczenie całoroczne, które zabezpieczy portfel rolnika w razie pożaru czy huraganu.

Najczęściej ubezpieczane są kombajny zbożowe, ciągniki rolnicze, ładowarki teleskopowe, prasy, sieczkarnie. Wartości szkód są znaczne, np. spalenie kombajnu wartego 600 tys. zł, ładowarki teleskopowej wartej 200 tys. zł czy prasy zwijającej o wartości 110 tys. zł. W czasie żniw znacznie łatwiej też o wypadek drogowy w trakcie przejazu z gospodarstwa na pole – wylicza Mariusz Gilicki.

Ubezpieczenie flot rolniczych

Concordia Polska posiada w swojej ofercie także ubezpieczenie flot rolniczych - Agro Flota. To unikalne na rynku rozwiązanie – ochroną zostają objęte zarówno samochody jak i maszyny rolnicze. Umożliwia kompleksowe ubezpieczenie floty już od pięciu pojazdów, zapewniając obniżenie ceny za ubezpieczenie. Dzięki temu produktowi klienci mogą precyzyjnie zaplanować budżet na ubezpieczenie, gdyż umówione warunki i stawki nie ulegną zmianie w okresie obowiązywania zawartej umowy generalnej.

Całodobowy wgląd w przebieg likwidacji szkody i mapa serwisów maszyn na i-rolnik

Ułatwieniem w likwidacji szkody podczas żniw jest portal i-rolnik. Rolnik, który ma tam konto, może za pośrednictwem platformy szybko i wygodnie zgłaszać szkody, sprawdzać ich aktualny status o każdej porze dnia i monitorować przebieg procesu likwidacji. Ma także dostęp do mapy serwisów ułatwiającej kontakt z placówką, w której klient bezgotówkowo zlikwiduje szkodę w swojej maszynie rolniczej.

Concordia zmienia się w Generali Agro

Obecnie trwa ostatni etap procesu połączenia Concordii z Generali. Od sierpnia, cenione na rynku ubezpieczenia dla branży rolnej Concordii Polska, sprzedawane będą pod marką Generali Agro. Zmienia się identyfikacja wizualna firmy, ale zespół doświadczonych ekspertów rolnych, zlokalizowanych w Poznaniu i pracujących w całej Polsce, pozostaje ten sam i nadal będzie wspierał klientów w zarządzaniu ryzykiem w ich gospodarstwach. A klienci zyskują dostęp do całej gamy produktów Generali.

 

infowire.pl


POWIĄZANE

W sezonie Polacy chętnie kupują truskawki prosto od rolnika albo na bazarku. Wyb...

Ustawa mobilizacyjna. Część Ukraińców może wyjechać z Polski, ale podobno u nas ...

Bank Pocztowy, jako pierwszy bank w Polsce przeniósł swoją bankowość elektronicz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę