Adama_Spyrale_1-31.05.21

Przedłużony termin składania wniosków, a płatności dobrostanowe

12 maja 2021
Przedłużony termin składania wniosków, a płatności dobrostanowe

Do 17 czerwca został wydłużony został termin składania wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i płatności obszarowych za 2021 rok, w tym także płatności dobrostanowych. Przypominamy rolnikom realizującym wariant dotyczący wypasu krów mlecznych lub wariant dotyczący owiec, o konieczności złożenia wniosków w terminie, który nie utrudni im realizacji wymogu zapewnienia co najmniej 120 dni wypasu (lub dostępu do wybiegu).

Od roku 2021, plany na potrzeby zobowiązań realizowanych po raz pierwszy w ramach danego wariantu muszą być sporządzone w roku składania wniosków. Plan poprawy dobrostanu zwierząt sporządzony w poprzednim roku nie będzie uznawany.

Odmowa przyznania płatności jest równoznaczna z nierealizowaniem zobowiązania dobrostanowego w zakresie danego wariantu. Rolników, którzy otrzymali taką decyzję nie obowiązują przepisy rozporządzenia dobrostanowego dotyczące konieczności złożenia do ARiMR – oświadczenia, że w gospodarstwie nie zaszły istotne zmiany wpływające na realizację wymogów w ramach danego wariantu, zamiast planu poprawy dobrostanu zwierząt.

W takim przypadku rolnik ma obowiązek posiadać nowy plan poprawy dobrostanu zwierząt. Oznacza to konieczność uaktualnienia dotychczasowego planu poprawy dobrostanu zwierząt (a nie tworzenie nowego, który będzie zawierał te same informacje co poprzedni) poprzez ponowne podpisanie go przez rolnika i doradcę rolniczego, wraz z aktualną datą.

W przypadku decyzji o przyznaniu płatności dobrostanowej, rolnikowi przyznane zostaną również koszty transakcyjne.

 

dodr.pl


POWIĄZANE

O możliwościach wykorzystania najnowszych technologii cyfrowych w rolnictwie roz...

W dniu 14 czerwca br. przedstawiciel OT KOWR Rzeszów uczestniczył w pracach jury...

13 czerwca br. na terenie Agro-Bazaru Bielsko-Biała w Wapienicy odbył się event ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę