aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Przejście graniczne Malhowice-Niżankowice pilotażowo bez e-kolejki

18 stycznia 2024
Przejście graniczne Malhowice-Niżankowice pilotażowo bez e-kolejki

 Ministerstwo Infrastruktury poinformowało, że zgodnie z ustaleniami ze stroną ukraińską, a także na podstawie informacji władz Ukrainy zamieszczonej na stronie internetowej kolejki elektronicznej w dniu 17 stycznia 2024 r. w przejściu granicznym Malhowice-Niżankowice pilotażowo – na okres jednego miesiąca – pojazdy ciężarowe zostaną zwolnione z systemu e-kolejki. W związku z tym, od dnia 17 stycznia 2024 r. od godz. 20.00 czasu ukraińskiego (od godz. 19.00 czasu polskiego) pojazdy ciężarowe będą oczekiwały na przekroczenie granicy tylko w „żywej kolejce”. Jest to realizacja jednego z punktów podpisanego wczoraj porozumienia między ministrem infrastruktury Dariuszem Klimczakiem a przedstawicielami polskich przewoźników.

Pojazdy zarejestrowane w systemie kolejki elektronicznej: https://echerha.gov.ua/news/391 będą mogły przejeżdżać przez to przejście graniczne w ramach e-kolejki, jedynie do godz. 20.00 czasu ukraińskiego (do godz. 19.00 czasu polskiego). W przypadku pojazdów zarejestrowanych w systemie e-kolejki w tym przejściu, lecz mających inną datę przekroczenia granicy, strona ukraińska wskazuje na dwie możliwości:

  1. przekroczenie granicy w przejściu Korczowa-Krakowiec, gdzie będzie przepuszczanych dodatkowo 100 pustych pojazdów, zarejestrowanych uprzednio w ramach e-kolejki w przejściu Niżankowice. Dla zapewnienia płynności ruchu pojazdy zarejestrowane w kolejce elektronicznej do przekroczenia granicy w Niżankowicach zostaną przekierowane do kolejki w przejściu Krakowiec. Kolejność zapisu i godzina przekroczenia granicy nie ulegną zmianie. W tym przypadku nie ma konieczności anulowania wpisu w kolejce. Jak zapewnia strona ukraińska, serwis e-kolejki kontaktuje się już z kierowcami i informuje o takiej możliwości. Dodatkowo służby ukraińskie będą obecne na drodze dojazdowej do przejścia w Niżankowicach, informując o możliwości skorzystania z przejścia w Korczowej-Krakowcu.
  2. anulowanie rejestracji w punkcie Malhowice-Niżankowice i przeniesienie jej na inne przejście z systemem e-kolejki np. Dorohusk-Jagodzin lub Zosin-Ustiług lub przekroczenie granicy w przejściu Niżankowice, ale po godz. 20.00 (19.00 czasu polskiego) w ramach „żywej kolejki”.

oprac, e-mk, ppr.pl, źródło i fot: Ministerstwo Infrastruktury


POWIĄZANE

W meich społecznociowych pojawiła się bardzi ciekawa, choć powszechnie znana ana...

Myjka Karcher K5 to zaawansowane urządzenie, które stanowi klucz do efektywnego ...

Program azotanowy od ubiegłego roku pozwala dość elastycznie stosować nawozy azo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę