aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

PRZEPIS NA ZDROWIE: RUCH, DIETA I… TLEN!

25 kwietnia 2019
PRZEPIS NA ZDROWIE: RUCH, DIETA I… TLEN!
Newseria Lifestyle

Zdrowy styl życia pomaga poprawić kondycję jak i dobre samopoczucie. Jest wiele sposobów, by czuć się lepiej: odpowiednia dieta, aktywność fizyczna, utrzymywanie prawidłowej wagi,  zarządzanie stresem i odpowiednie dotlenienie. Z pomocą w ostatniej kwestii przychodzą komory normobaryczne firmy Ekonstal, które oprócz tego działają na kondycję całego organizmu człowieka, dobre samopoczucie, a także pomagają w regeneracji np. po wzmożonym wysiłku. Przepis na zdrowie jest więc bardzo prosty, a pamiętać należy o wszystkich jego składnikach.

Po pierwsze - ruch!

 

Ćwicz regularnie, rób to najczęściej jak możesz, nawet codziennie. Ruch jest kluczem do zdrowego życia. Codzienne ćwiczenia mogą poprawić zdrowie na wiele sposobów, mogą pomóc zwiększyć długość życia, zmniejszyć ryzyko chorób, wzmocnić kości i pomóc schudnąć.

Jedną prostą rzeczą, którą możesz zrobić to częstsze chodzenie na spacery zamiast wybieranie samochodu lub komunikacji miejskiej. Wchodź po schodach zamiast jechać windą. Wybierz ćwiczenia, które są łatwe do wykonania w domu lub na zewnątrz oraz takie, które lubisz. Ćwiczenia polegają na poprawie zdrowia, ale także na zabawie w tym samym czasie. Mieszanie i zmienianie ćwiczeń sprawi, że będą one bardziej interesujące i nigdy Ci się nie znudzą.

 

Po drugie - dieta!

Jedz więcej owoców i warzyw. Owoce zawierają dużo witamin i minerałów. Zaspokój swój apetyt m.in.: arbuzami, morelami, jabłkami, grejpfrutami, kiwi czy truskawkami. Dostarczają one bowiem wielu składników odżywczych niezbędnych do zachowania zdrowego stylu życia. Podobnie jak owoce, warzywa są ważne dla dobrego zdrowia. Eksperci sugerują od pięciu do dziewięciu porcji owoców lub warzyw dziennie.

 

Ogranicz ilość spożywanej przetworzonej żywności na Twoim talerzu, która nie jest dobra dla zdrowia ponieważ większość wartości odżywczych jest tracona w procesie ich produkcji; ponadto dodane środki konserwujące w nich zawarte są szkodliwe dla naszego zdrowia. Przetworzona żywność zawiera zwykle dużą ilość soli, co prowadzi do wyższego ciśnienia krwi i chorób serca.


Jeśli to możliwe, ogranicz także spożycie fast foodów, frytek, pączków i smażonych w oleju potraw. Nie tylko są bardzo tuczące (1 łyżka stołowa oleju to 120 kalorii), dodatkowo zawierają akrylamid, potencjalnie rakotwórczą substancję chemiczną. Są lepsze alternatywy na przygotowanie jedzenia, takie jak grillowanie czy gotowanie na parze.

 

Po trzecie - regeneracja!

 

Regeneracja i odpowiednie dotlenienie to często omijany temat w różnych rozmowach o zdrowym stylu życia. Okazuje się jednak, że są to elementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, a bez nich wszelkie inne wcześniej podjęte działania (ruch, odpowiednia dieta) nie przyniosą właściwych rezultatów. Brak odpowiedniej regeneracji organizmu i dotlenienia  będzie skutkować spadkiem odporności, problemami z nadwagą i zwiększy ryzyko wielu innych dolegliwości. Doskonałym miejscem, w którym można zadbać o ten aspekt zdrowego lifestyle’u są komory normobaryczne, w których znajduje się do dwóch razy więcej tlenu niż w atmosferze na zewnątrz (do 40%, podczas gdy w powietrzu jest go średnio 21%). - Działanie komory normobarycznej opiera się w głównej mierze na tlenoterapii mającej właściwości regeneracyjne dla organizmu. Tlenoterapia jest chwalona przez terapeutów i często zalecana przez lekarzy. Dotlenienie i zdolność komórek organizmu do przyswajania tlenu to niezbędny warunek w drodze do zdrowego i długiego życia. W komorze znajduje się także więcej wodoru, co również przyczynia się do szybszej regeneracji organizmu po wysiłku oraz ogólnej poprawy zdrowia – podkreśla Natalia Polasik-Lipińska, przedstawicielka Ekonstal Sp. z o.o. producenta profesjonalnych komór normobarycznych Normobaric Room. Dodatkowo w komorze normobarycznej znajduje się także więcej dwutlenku węgla, co także pomaga w regeneracji organizmu oraz m.in. w szybszym gojeniu się ran i przyswajaniu tlenu przez organizm.

 

 

Newseria Lifestyle


POWIĄZANE

Obecnie większość upraw kukurydzy w Polsce znajduje się w fazie kwitnienia. To d...

Lidl Polska to największy eksporter dóbr rolno-spożywczych w naszym kraju oraz s...

Wydaje się, że zasady BHP są znane wszystkim pracownikom, jednak liczba wypadków...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę