aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Przewodów: W suszarni zboża od wybuchu zginęły dwie osoby

15 listopada 2022
Przewodów: W suszarni zboża od wybuchu zginęły dwie osoby

Jako pierwsze w Polsce radio Zet podało, że dwie zabłąkane rakiety spadły w miejscowości Przewodów w województwie lubelskim przy granicy z Ukrainą.

Uderzyły w suszarnię zboża, a traktor z przyczepą stał wówczas na wadze. Niestety, zginęły dwie osoby. Na miejsce zdarzenia przyjechała straż pożarna, jest policja, prokuratura i wojsko.

Niemal natychmiast po zdarzeniu wieczorem premier Mateusz Morawiecki zwołał w trybie pilnym posiedzenie Komitetu Do Spraw Bezpieczeństwa Narodowego i w porozumieniu z Prezydentem Andrzejem Dudą zwołne zostało w trybie pilnym posiedzenie Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Rzecznik rządu Piotr Müller oświadczył: Apeluję, żeby nie publikować niepotwierdzonych informacji i do tego apelu wszyscy powinni się zastosować.

Wszyscy obywatele naszego kraju, a w szczególności my, cała społeczność rolnicza jesteśmy wstrząśnięci tym tragicznym wydarzeniem do którego doszło w rolniczej suszarni. Na dzisiaj nie wiemy kim są ofiary tego tragicznego zdarzenia, ale z doniesień medialnych wynika, że ciągnik z przyczepą w chwili wybuchu stał na wadze w suszarni zboża w Przewodowie w województwie lubelskim, blisko z granicy z Ukrainą.

Z kolei Jarosław Wolski specjalista od techniki wojskowej, chyba jako pierwszy zamieścił zdjęcie z Lubelszczyzny.

 

 

 

Niedawno Dziennikarz Radia Zet poinformował, że poderwano wojskowe samoloty.

Pentagon na razie "nie może potwierdzić", że rosyjskie rakiety spadły na terytorium Polski, ale sprawdza te doniesienia.

Jak dowiadujemy się z TVP INFO zginął Pan Bogdan kierownik skupu oraz traktorzysta. 

Jak czytamy na stronie internetowej TVP INFO "Świadek widział powyrywane kostki betonowe, porozrzucane po całym placu oraz wywróconą przyczepę, która zawierała co najmniej 20 ton kukurydzy. Jak wyjaśnił, przyczepa leżała wywrócona do góry nogami, a ciągnik był spalony, zaś wokół znajdowało się mnóstwo gruzu.

Jak sprecyzował nasz rozmówca, zginął traktorzysta i kierownik skupu. Mężczyzna stwierdził również, że jego pracownik, który jest kombajnistą, widział spadające rakiety. – Słyszał dwa wybuchy z Mycowa (miejscowość obok – red.), stamtąd bardzo dobrze widać i on widział, że to leci w naszym kierunku – wyjaśnił."

Zarówno Prezydent Andrzej Duda, jaki Premier Mateusz Morawiecki zaapelowali do społeczeństwa o zachowanie spokoju. Zapewniali że prowadzone są prace śledcze w celu wyjaśnienia całego zdarzenia.

Jak powiedział w swoim wystąpieniu Prezydenta Andrzej Duda na dziś na gdozinę 12 zwołał Radę Bezpieczeństwa Narodowego na którą zaprosił przedstawicieli wszystkich sił politycznych aby przekazać im wszystkie najnowsze i niezbędne informacje w celu zapobiegnięcia jakimkolwiek przekłamaniom i nieprawdziwym komentarzom.

Z kolei Premier Mateusz Morawiecki zaapelował do mediów, aby przekazywać tylko sprawdzone i potwierdzone informacje, ponieważ w przestrzeni internetowej i medialnej od wczoraj pojawiło się tak wiele niesamowitych i nieprawdziwych doniesien, że  należy taki apel o odpowiedzialność i zachownie spokoju do mediów wystosować.

MY, SPOŁECZNOŚĆ ROLNICZA JESTEŚMY WSTRZĄŚNIĘCI TYM TRAGICZNYM WYDARZENIEM, BO ZGINĘLI NASI KOLEDZY, KTÓRZY NA SWOICH STANOWISKACH PRACY WYKONYWALI PRACĘ ZWIĄZANĄ ZE ZBIOREM I SUSZENIEM KUKURYDZY. ŚMIERĆ SPOTKAŁA ICH W TRAKCIE WAŻENIA PRZYWIEZIONEGO ZIARNA. ROLNICY WIEDZĄ, ŻE TO CODZIENNA NORMALNA PROCEDURA, DLATEGO TAK BARDZO WSZYSCY TO PRZEŻYWAMY.  NIECH DOBRY BÓG MA ICH W SWOJEJ OPIECE.


 

oprac ppr.pl na podst. źródło: radiozet.pl; fot. WoW - Wolski o Wojnie z facebook.com/


POWIĄZANE

4 czerwca o godzinie 12:00 w Brukseli odbędzie się protest europejskich rolników...

Jak informuje KOWR,  Celem programu jest nawiązanie współpracy między amerykańsk...

[DANE Z CEIDG] Zakładanie firm na lekkim minusie. Za to wznawianie działalności ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę