dnikukurydzy_210818

PSL: kolejna odsłona akcji #SamiSwoi nt. pensji działaczy PiS związanych ze spółkami SP

23 kwietnia 2018
PSL: kolejna odsłona akcji #SamiSwoi nt. pensji działaczy PiS związanych ze spółkami SP

W ramach kolejnej odsłony internetowej akcji "Sami Swoi" młodzi działacze PSL zapowiedzieli publikacje informacji o pensjach samorządowców PiS związanych ze spółkami skarbu państwa na Dolnym Śląsku.

Pierwsza odsłona inicjatywy "Sami Swoi" autorstwa Forum Młodych Ludowców miała miejsce w minioną sobotę, w czasie, gdy obradowała konwencja PiS i Zjednoczonej Prawicy. Na internetowym profilu PSL na Twitterze opublikowano grafiki z wizerunkami i nazwiskami samorządowców PiS z różnych części Polski, oraz z informacjami o kwotach jakie "przytulili" z budżetu państwa. Ilustracje podpisane były hasztagami "PolskaJestJedna" oraz "SamiSwoi".

Szef młodzieżówki PSL, pomysłodawca akcji Miłosz Motyka powiedział w piątek PAP, że celem kolejnej odsłony akcji jest pokazanie "jak mocno PiS jest zakorzeniony w spółkach skarbu państwa na Dolnym Śląsku". Podkreślił, że "KGHM jest jedną ze spółek, która ma bardzo dużo oddziałów i w każdym z nich jest zatrudniony radny PiS".

"Tak jak politycy PiS, którzy zapowiadali objazd po Polsce, my również zapraszamy państwa na wycieczkę po Polsce śladami tzw. +dobrej zmiany+" - powiedział na konferencji w Sejmie rzecznik PSL Jakub Stefaniak. Podkreślił, że PSL działa w trosce o lokalną Polskę. "My kochamy małe ojczyzny, a PiS najwidoczniej kocha duże kwoty" - ocenił.

Emil Sawicki z Forum Młodych Ludowców argumentował, że "rząd co prawda zwaloryzował emerytury, ale tylko o 5 zł, natomiast dorobkiewicze z PiS zyskują po kilkaset tysięcy rocznie, czasami nawet są to milionowe dodatkowe przychody". "Dziś startujemy z samorządowcami z Dolnego Śląska" - zapowiedział.

"W momencie, gdy prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił na konwencji, że do polityki nie idzie się dla pieniędzy, my publikowaliśmy kolejne grafiki, kolejne osoby, które dzięki temu mechanizmowi dorabiają sobie niemałe pieniądze" - wskazał Sawicki.

 

Kalina Kazimierczak-Nafady (PAP)


POWIĄZANE

Mniejsze obciążenia podatkowe dla rolników tworzących spółdzielnie zapewni ustaw...

Komisja Europejska poinformowała w czwartek, że wkrótce wypłaci z Funduszu Solid...

„Polska bez smogu” to temat panelu dyskusyjnego podczas 8. Europejskiego Kongres...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę