Adama_Spyrale_1-31.05.21

PSL poparło prezydenta Tarnowa Romana Ciepielę w wyborach samorządowych

14 sierpnia 2018
PSL poparło prezydenta Tarnowa Romana Ciepielę w wyborach samorządowych

Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela, który będzie ubiegał się o reelekcję, otrzymał w poniedziałek poparcie Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wcześniej kandydaturę Ciepieli poparła także Koalicja Obywatelska, w skład której wchodzi Platforma Obywatelska i Nowoczesna.

 Jak podkreślił podczas poniedziałkowego briefingu szef małopolskiego PSL Andrzej Kosiniak-Kamysz, Tarnów i ziemia tarnowska są dla stronnictwa miejscem niezwykle ważnym, uznawanym za matecznik ruchu ludowego.

"Stąd staramy się poprzeć kandydata, osobę do której mamy pełne przekonanie, że jest godna pełnienia tej funkcji, z którą mamy doświadczenie wieloletniej współpracy koalicyjnej" - podkreślił Kosiniak-Kamysz. "Nie pojedyncze cele nam przyświecają w tym wyborze i deklarowanym poparciu, ale dobro powszechne" - zadeklarował.

Wicemarszałek województwa małopolskiego Stanisław Sorys (PSL) zaznaczył, że w ramach porozumienia wyborczego z komitetem Romana Ciepieli ludowcy ustalili także współpracę przy tworzeniu list w wyborach do rady miejskiej Tarnowa. Po jednym kandydacie PSL znajdzie się na listach w każdym z czterech okręgów wyborczych.

"To też jest dowód na dobrą współpracę trwającą już od 12 lat pomiędzy PSL a PO nie tylko w Małopolsce, ale również tu, na ziemi tarnowskiej” - zaznaczył Sorys.

W wyborach na prezydenta Tarnowa obecny prezydent zmierzy się z m.in. kandydatem Zjednoczonej Prawicy, przedsiębiorcą Januszem Gładyszem. Jego kandydaturę zaprezentowała w maju wicepremier Beata Szydło.(PAP)

autor: Rafał Grzyb


POWIĄZANE

Wózki transportowe różnego rodzaju to sprzęt niezbędny w gospodarstwie rolnym. T...

Warszawa, 15 lipca 2021 r. Jak wynika z danych Ministerstwa Finansów, w pierwszy...

Zakończył się etap wojewódzki XVIII Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodar...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę