PSL poparło prezydenta Tarnowa Romana Ciepielę w wyborach samorządowych

14 sierpnia 2018
PSL poparło prezydenta Tarnowa Romana Ciepielę w wyborach samorządowych

Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela, który będzie ubiegał się o reelekcję, otrzymał w poniedziałek poparcie Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wcześniej kandydaturę Ciepieli poparła także Koalicja Obywatelska, w skład której wchodzi Platforma Obywatelska i Nowoczesna.

 Jak podkreślił podczas poniedziałkowego briefingu szef małopolskiego PSL Andrzej Kosiniak-Kamysz, Tarnów i ziemia tarnowska są dla stronnictwa miejscem niezwykle ważnym, uznawanym za matecznik ruchu ludowego.

"Stąd staramy się poprzeć kandydata, osobę do której mamy pełne przekonanie, że jest godna pełnienia tej funkcji, z którą mamy doświadczenie wieloletniej współpracy koalicyjnej" - podkreślił Kosiniak-Kamysz. "Nie pojedyncze cele nam przyświecają w tym wyborze i deklarowanym poparciu, ale dobro powszechne" - zadeklarował.

Wicemarszałek województwa małopolskiego Stanisław Sorys (PSL) zaznaczył, że w ramach porozumienia wyborczego z komitetem Romana Ciepieli ludowcy ustalili także współpracę przy tworzeniu list w wyborach do rady miejskiej Tarnowa. Po jednym kandydacie PSL znajdzie się na listach w każdym z czterech okręgów wyborczych.

"To też jest dowód na dobrą współpracę trwającą już od 12 lat pomiędzy PSL a PO nie tylko w Małopolsce, ale również tu, na ziemi tarnowskiej” - zaznaczył Sorys.

W wyborach na prezydenta Tarnowa obecny prezydent zmierzy się z m.in. kandydatem Zjednoczonej Prawicy, przedsiębiorcą Januszem Gładyszem. Jego kandydaturę zaprezentowała w maju wicepremier Beata Szydło.(PAP)

autor: Rafał Grzyb


POWIĄZANE

20 września o godz. 12.00 w Hali Seminaryjnej Targów Agro Show w Bednarach koło ...

Owoce jagodowe są najpopularniejszą grupą krajowych owoców używanych przez piwow...

17 września 2019 r. miało miejsce podsumowanie efektów prac Porozumienia Rolnicz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę