Ptak_Waw_CTR_2024
Zielony Ład_podpisy

Puchar Polski w Rolnictwie Precyzyjnym – II edycja

20 marca 2023
Puchar Polski w Rolnictwie Precyzyjnym – II edycja

Szkoły ponadpodstawowe znów zawalczą o Puchar Polski w Rolnictwie Precyzyjnym!

 Uczniowie szkół rolniczych oraz klas o profilu rolniczym po raz kolejny zmierzą się w prestiżowym konkursie o Puchar Polski w Rolnictwie Precyzyjnym. A jest o co walczyć, bo wygrana to nie tylko honorowe tytuły, ale także… fantastyczne nagrody! Do zdobycia gadżety, sprzęt elektroniczny taki jak  dron DJ i kamera GoPro, czy pełna przygód wycieczka dla uczniów i opiekunów szkolnych na targi AGRITECHNICA 2023 w Hanowerze.

 

 

 Rolnictwo precyzyjne - inteligentne zarządzanie gospodarstwem

 Wykorzystanie innowacyjnych technologii w rolnictwie precyzyjnym nie jest już tylko zwykłą mrzonką. Specjalistyczne aplikacje i platformy dla rolników to łatwo dostępne narzędzia, pozwalające na efektywne zarządzanie gospodarstwem bez wychodzenia z domu. Z najnowszych rozwiązań korzystają miliony rolników, a pole do rozwoju inteligentnego rolnictwa jest bardzo szerokie. Prym wiodą drony do mapowania pól, czy sygnał satelitarny do skanowania gleby, obrazowania i obliczania potencjalnego plonowania. Połączenie doświadczeń oraz aktualnych możliwości technologii przynosi niepodważalne korzyści. Wprowadzenie automatyzacji działań, dokładne pomiary oraz zwiększenie wydajności pracy ludzi i maszyn, zapewnia zmniejszenie kosztów i podniesienie jakości oferowanych produktów.

 Przyszli rolnicy rewolucjonizują systemy gospodarowania

 Nie ma co ukrywać, że to najmłodsze pokolenia są najsilniej związane z nowoczesną technologią i to one mogą całkowicie zrewolucjonizować system prowadzenia gospodarstw. Przeniesienie wykorzystywanych w codziennym życiu rozwiązań na pracę rolnika to obietnica sprawnego i optymalnego zarządzania, oszczędność czasu i kosztów oraz zwiększenie przychodów.

 Ciekawość świata i chęć odkrywania nowych sposobów na prowadzenie gospodarstwa sprawia, że młodzi z przyjemnością angażują się we wszelkiego rodzaju inicjatywy.  Zainteresowanie zagadnieniami z dziedziny informatyki, zdobywanie wiedzy dotyczącej rolnictwa precyzyjnego oraz łączenie doświadczeń starszych pokoleń z obecnym postępem technologicznym to skarbnica pomysłów i możliwości.

 Wszystko po to, by iść z duchem czasu

 W tym roku szkoły znów mogą powalczyć o tytuł Mistrzów Pucharu Polski w Rolnictwie Precyzyjnym. Organizatorzy po raz kolejny wkraczają do akcji, tworząc przestrzeń do zdobywania praktycznej wiedzy i okazję do przeżycia niepowtarzalnej przygody.

 Organizatorami konkursu są znane firmy takie jak 365FarmNet, Agrocom Polska, CLAAS Polska, Michelin, a od tego roku także Horsch, Kuhn, Väderstad oraz Agrosimex. To topowe marki, dla których innowacyjne rozwiązania i technologie, związane z rolnictwem precyzyjnym są na porządku dziennym. Całość odbędzie się pod honorowym patronatem i przy wsparciu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 Emocje sięgają zenitu!

 Poprzednia edycja zakończyła się ogromnym sukcesem. Wzięło w niej udział aż 120 szkół i ponad 1000 uczestników. Dzięki atrakcyjnej formie, uczniowie mieli możliwość uzyskać wartościową i przydatną wiedzę z zakresu rolnictwa precyzyjnego od specjalistów w tej dziedzinie, a następnie sprawdzić się podczas trzech rund konkursowych. W emocjonującym finale wyłoniono zwycięskie szkoły i najlepszych uczestników, którzy zgarnęli fantastyczne nagrody.

 W tym roku konkurs o Puchar Polski odbędzie się online. Może wziąć w nim udział nieograniczona ilość uczniów ze szkoły rolniczej lub klasy o takim profilu. Warunkiem jest jednak zgłoszenie przez nauczyciela, dyrektora lub pracownika danej szkoły, grupy minimum 6 osób z jednej placówki. W klasyfikacji końcowej sumuje się wynik sześciu najlepszych reprezentantów grupy. To oni przechodzą do kolejnych etapów konkursu. Puchar Polski wyłoni pięć szkół z najwyższą punktacją po podsumowaniu wszystkich trzech rund, ale też indywidualnie – Mistrzów Pucharu Polski w  Rolnictwie Precyzyjnym.

 Warto powalczyć o ten tytuł nie tylko ze względu na jego wagę i prestiż - do wygrania są cenne nagrody. Pięć zwycięskich szkół otrzyma zaproszenie na kompletnie przygotowaną i opłaconą wycieczkę na targi AGRITECHNICA 2023 w Hanowerze dla grupy uczniów i nauczycieli. Laureaci Pucharu Polski – dziesięciu uczestników z najlepszymi wynikami – nagrody rzeczowe o wartości nawet 2 000 zł, w tym kamerę GoPro czy drona DJI.

 

 

 Szczegóły dotyczące Pucharu Polski w Rolnictwie Precyzyjnym, formularz zgłoszeniowy oraz regulamin dostępne są na stronie: https://www.365farmnet.com/pl/pucharpolskiwrolnictwieprecyzyjnym/


POWIĄZANE

Odpowiedź Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi  na wystąpienie Zarządu Krajowej ...

Komisja opublikowała piąte roczne sprawozdanie na temat praworządności, w którym...

Tegoroczne lato należy do Alpro. Marka z portfolio Danone zaplanowała szereg ang...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę