BIGAZ_V-Forum_2023
CTR_2023

„Puls Biznesu” nagrodził najdynamiczniejsze małe i średnie firmy

3 stycznia 2018
„Puls Biznesu” nagrodził najdynamiczniejsze małe i średnie firmy

W 18. edycji rankingu „Gazele Biznesu” zwyciężyła spółka Agro-Sur. Firma zanotowała najwyższy przyrost obrotów w ciągu ostatnich trzech lat, w czym pokonała 4361 innych przedsiębiorstw.

„Gazele Biznesu” to najpopularniejsze i najstarsze zestawienie najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm w Polsce. Dziennik „Puls Biznesu” publikuje ranking nieprzerwanie od 2000 roku. Nazwa „Gazele Biznesu” to efekt porównania spółek szybkich, ale niewielkich i podatnych na wszelkie zmiany w otoczeniu do równie delikatnych i bardzo szybkich przedstawicieli fauny.

Gazelami Biznesu zostają małe i średnie firmy, charakteryzujące się niezwykle szybkim rozwojem. Od początku istnienia rankingu za miarę szybkości ich rozwoju przyjmowany jest przyrost obrotów osiągany przez przedsiębiorstwa w ciągu trzech lat.

Tytuł Gazeli Biznesu trafia do odpowiednio zarządzanych, uczciwych i cieszących się dobrą kondycją finansową firm. Czytelne i niezmienne od lat kryteria rankingu sprawiają, że jest on wiarygodny – udział w nim jest bezpłatny, a o przyznaniu tytułu nie decyduje jury, lecz wyniki finansowe przedsiębiorstwa.

Gazelą Biznesu może zostać firma, która:

  • rozpoczęła działalność najpóźniej w 2014 roku i prowadzi ją nieprzerwanie do dziś
  • w roku 2014 osiągnęła przychody ze sprzedaży w przedziale 3-200 mln zł
  • w trzech ostatnich latach z roku na rok notowała wzrost przychodów ze sprzedaży
  • w trzech ostatnich latach ani razu nie odnotowała straty
  • umożliwiła analizę swoich wyników finansowych przynajmniej z trzech badanych lat.

Zwycięzcą osiemnastej edycji ogólnopolskiego rankingu została firma Agro-Sur, oferująca cieplarnie, szklarnie, systemy nawadniania i sterowania klimatem w obiektach przeznaczonych do produkcji ogrodniczej. Do jej rozwoju przyczyniły się dotacje dla rolników i preferencyjne kredyty. Spółka nieustannie wprowadza nowe rozwiązania techniczne. Ma biuro projektowe, warsztaty: mechaniczny, elektryczny, automatyki, a także dział montażu i serwisu. Obserwuje rynek i stara się wychodzić naprzeciw potrzebom klientów, a dzięki certyfikatowi zarządzania jakością ISO 9001- 2000 może konkurować na rynkach Unii.

Drugie i trzecie miejsce na podium tegorocznych Gazel Biznesu zajęły przedsiębiorstwa Neotherm HPR oraz Avanti.

„Gazele Biznesu” to nie tylko obszerny ranking skupiający najbardziej dynamicznie rozwijające się małe i średnie przedsiębiorstwa. Integralną część projektu stanowi również cykl spotkań w największych miastach Polski. Już wkrótce odbędą się regionalne gale, podczas których zostaną wręczone dyplomy i statuetki. Spotkania te to także świetne okazje do integracji biznesów regionalnych i możliwość nawiązania cennych kontaktów.

Za przygotowanie rankingu odpowiada firma Coface, a partnerem strategicznym jest Polski Fundusz Rozwoju. Pozostali partnerzy tegorocznego zestawienia to: Volkswagen, Krajowy Rejestr Długów, DPD, Play, proALPHA.

Więcej informacji na https://www.pb.pl/najwyzszy-czas-na-innowacyjnosc-901715  

Informacje o firmie

infowire.pl


POWIĄZANE

Już 17 i 18 stycznia 2024 roku w Kielcach odbędzie się 14. edycja Targów TSW, na...

Kończąc studia rolnicze, możesz dostać pracę w wielu zawodach. Dzięki dyplomowi ...

Nasz czytelnik, Pan Grzegorz Jedamski, rolnik/emeryt, już w poprzedniej IX kaden...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę