aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

PZU stawia na innowacje

6 grudnia 2022
PZU stawia na innowacje

PZU sięga po innowacyjną platformę do porównywania zakresów ubezpieczeń. Ubezpieczyciel stawia na innowacje i jako lider na polskim rynku ubezpieczeń konsekwentnie poprawia jakość swoich procesów i usług. Ubezpieczyciel wdraża nowoczesne narzędzie do porównywania zakresów produktów ubezpieczeniowych, którego autorem jest duński startup Comadso. Z inteligentnego systemu skorzystają przede wszystkim zespoły wsparcia sprzedaży odpowiedzialne za rozwój wiedzy produktowej u agentów oraz konsultantów infolinii.

Opracowana przez duński insurtech platforma dostarczy PZU szczegółowe analizy porównawcze dostępnych na rynku produktów ubezpieczeniowych oraz umożliwi jeszcze lepsze monitorowanie zmian zachodzących w ofercie innych ubezpieczycieli. Co istotne, w przeciwieństwie do większości porównywarek, startup nie porównuje cen produktów, lecz skupia się na ich zakresie.

- Na podstawie przeprowadzonego pilotażu możemy stwierdzić, że zastosowanie rozwiązania pozytywnie wpłynęło na nasze procesy wsparcia sprzedaży. Narzędzie głównie wykorzystamy w celu zadbania o wiedzę na temat rynku ubezpieczeń pośród naszych agentów i doradców – powiedziała Małgorzata Kot, członek zarządów PZU SA i PZU Życie SA.

- To kolejny krok, w którym PZU mocno stawia na technologię oraz współpracę ze startupem. Analizy dostarczane przez nowo wdrożone rozwiązanie nie tylko pomogą naszym pracownikom lepiej wspierać osoby na co dzień obsługujące klientów, ale także pozwolą nam lepiej monitorować rynek i odkrywać potencjał do rozwoju naszej oferty. Dzięki temu będziemy mogli dostosować ją możliwie najlepiej do potrzeb konsumentów – dodaje Piotr Nowak, członek zarządu PZU SA i dyrektor Grupy PZU w PZU Życie SA.

Głównym obszarem działalności Comadso jest porównywanie kryteriów w poszczególnych produktach ubezpieczeniowych, z uwzględnieniem zaznaczenia różnic między nimi. Dzięki temu użytkownicy narzędzia każdego dnia mają dostęp do aktualnej bazy produktów, ich zakresu, a także gotowych analiz wraz z porównaniem.

- Odkąd zacząłem pracę w branży ubezpieczeniowej w 1994 roku, zawsze istniała potrzeba, aby pracownicy ubezpieczeniowi mieli dostęp do codziennie aktualizowanego systemu porównywania produktów. Jednakże gdy Comadso rozpoczęło działalność 14 lat temu w Danii, w najśmielszych marzeniach nie wyobrażałem sobie, że PZU, lider na rynku ubezpieczeń w Polsce, skorzysta z mojego rozwiązania, co też nigdy by się nie udało bez równie fantastycznych pracowników Comadso w Polsce – mówi Rasmus Meineke, dyrektor generalny i założyciel Comadso.

- Zaufanie PZU to dla nas prawdziwe wyróżnienie. W naszym zestawieniu kładziemy duży nacisk na szczególne różnice zakresowe. Wchodzimy bardzo głęboko w analizę OWU i skupiamy się na detalach ważnych z punktu widzenia klienta końcowego. Etap pilotażu potwierdził, że PZU również podchodzi do tego aspektu w sposób niezwykle przemyślany i drobiazgowy. Zapowiada się bardzo owocna współpraca – dodaje Joanna Kościuch-Malinowska, manager krajowy Comadso.

Narzędzie będzie wykorzystywane w PZU głównie przez Biuro Sprzedaży Własnej oraz Biuro Sprzedaży Zdalnej w obszarze wsparcia sprzedaży. Dostarczane analizy pomogą przy wdrażaniu nowych pracowników i w szkoleniach, a ułatwiony monitoring rynku ubezpieczeń pozwoli zespołowi zadbać o systematyczne uzupełnianie wiedzy produktowej. Z platformy skorzystają także trenerzy Biura Wsparcia Sprzedaży, w zakresie wzbogacania szkoleń sprzedażowych i produktowych, a także Biura Produktowego – do przygotowania analiz, w tym analizy konkurencji, jak też wsparcia w underwritingu.

Projekt powstał w ramach programu PZU Ready for Startups, którego celem jest wspieranie współpracy ze startupami w ramach wdrażania innowacji w PZU. Obejmują one różne obszary biznesowe i dotyczą rozwiązań na różnych etapach rozwoju – od wstępnych pomysłów skierowanych do programów akceleracyjnych po wdrożenia komercyjne, poprzedzone krótkim procesem dostosowywania rozwiązań do potrzeb biznesowych. Za organizację programu odpowiada Laboratorium Innowacji PZU, którego rolą jest testowanie i wdrażanie rozwiązań opracowanych przez młode firmy technologiczne. Więcej informacji na temat oferty dla startupów można znaleźć na: www.pzu.pl/innowacje.

źródło i foto: PZU


POWIĄZANE

Rada Europy formalnie przyjęła  pierwsze tego rodzaju rozporządzenie w sprawie o...

Trzy belgijskie organizacje rolnicze – Boerenbond, ABS i FWA – osiągnęły porozum...

Rada Europy przyjęła  zmianę rozporządzenia w sprawie Wspólnego Przedsięwzięcia ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę