aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Rady społeczne przy KOWR

6 grudnia 2023
Rady społeczne przy KOWR

Projekt ustawy o zmianie ustawy o Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa przewiduje, że w ustawie o Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa, umieszczone zostaną przepisy dotyczące Rad Społecznych, które działają obecnie przy Dyrektorze Generalnym KOWR oraz w oddziałach terenowych KOWR.

Najważniejsze rozwiązania

  • W ustawie o Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa znajdą się przepisy, które przewidują, że w każdym oddziale terenowym KOWR oraz w Centrali KOWR działa Rada Społeczna będąca organem opiniodawczo-doradczym – odpowiednio dyrektora oddziału terenowego KOWR albo Dyrektora Generalnego KOWR.
  • Obecnie, zarówno Rady Społeczne funkcjonujące przy oddziałach terenowych KOWR, jak i Rada Społeczna przy Dyrektorze Generalnym KOWR, działają na podstawie zarządzeń Dyrektora Generalnego KOWR.
  • Rady Społeczne pełnią istotne funkcje, zapewniając uczestnictwo czynnika obywatelskiego w bieżącym funkcjonowaniu KOWR, w szczególności jeśli chodzi o gospodarowanie nieruchomościami wchodzącymi w skład Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa.
  • W celu zapewnienia transparentności działalności Rad Społecznych, nowe przepisy zakładają, że posiedzenia Rad Społecznych będą jawne oraz transmitowane i utrwalane za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk. Nagrania z posiedzeń będą udostępniane w Biuletynie Informacji Publicznej. W BIP udostępniane będą także protokoły z posiedzeń oraz podjęte na nich uchwały.


oprac, e-red, ppr.pl źródło: MRiRW


POWIĄZANE

Wczoraj o godzinie 9.00 odbyła się rozprawa w Sądzie Okręgowym w Szczecinie. Rol...

Ukrińskie media rozpisują się o wywiadzie, jakiego udzieliła Monika Piątkowska, ...

W epoce cyfrowej, gdzie przechowywanie danych w chmurze staje się coraz bardziej...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę