Rajd Wysp Kanaryjskich – ostatni start w sezonie 2020 Rajdowych Mistrzostw Europy FIA i Rajdowego Pucharu Abartha

27 listopada 2020
Rajd Wysp Kanaryjskich – ostatni start w sezonie 2020 Rajdowych Mistrzostw Europy FIA i Rajdowego Pucharu Abartha

Rajd Wysp Kanaryjskich, ostatnia runda Rajdowych Mistrzostw Europy FIA ERC i Rajdowego Pucharu Abartha 2020, dla Włocha Andrei Mabelliniego będzie czystą formalnością. W najbliższy weekend ERC oficjalnie ogłosi jego zwycięstwo w markowych mistrzostwach Abartha.

Po odwołaniu belgijskiego Rajdu Spa, który miał być ostatnimi zawodami w tegorocznym kalendarzu ERC, potwierdziło się, że Rajdowy Puchar Abartha trafi do Andrei Mabelliniego. Jak dotąd ten młody włoski kierowcy ma na koncie trzy zwycięstwa, wywalczone w rajdach w Rzymie (Włochy), Fafe-Montelongo (Portugalia) oraz na Węgrzech.

Mabellini wspólnie z innym Włochem, Nicolò Gonellą, w rajdowym Abarthcie 124 R-GT zespołu Bernini Rally, występując w barwach Napoca Rally Team, postawił sobie za cel również zwycięstwo w kategorii ERC2 (samochody z turbodoładowaniem i napędem na cztery koła oraz rywalizujące z nimi maszyny R-GT). W tabeli ERC2 Mabellini plasuje się obecnie na trzecim miejscu.

Jedną z wizytówek Rajdu Wysp Kanaryjskich, odbywającego się na hiszpańskiej wyspie Gran Canaria, jest nawierzchnia częściowo pokryta lawą wulkaniczną – bardzo szorstka i wysoce przyczepna nawet podczas deszczu. Trasa, w większości wolna od żwiru, naprzemiennie charakteryzuje się długimi podjazdami i zjazdami oraz szybkimi odcinkami i krętymi drogami – dla rajdowego Abartha 124 to idealne warunki.

Rajdowa „124” triumfowała w kategorii ERC2 w zeszłorocznej edycji Rajdu Wysp Kanaryjskich, z hiszpańską ekipą w składzie: Alberto Monarri i Albert Chamorro.

Oprócz Mabelliniego do Rajdowego Pucharu Abartha powróci rajdowy Abarth 124 zespołu Team Rallytechnology, z polską załogą w składzie: Dariusz Poloński i Łukasz Sitek.

Rajd rozpocznie się w czwartek 26 listopada o godzinie 17:15 na stadionie Gran Canaria w Las Palmas. Wcześniej, o 15:03, odbędzie się specjalny odcinek kwalifikacyjny, który pozwoli określić kolejność startu. Pierwszy etap rajdu zaplanowano na piątek 27 listopada, na godzinę 9:30; jego zakończenie nastąpi o 21:30, po dziewięciu odcinkach specjalnych. Ostatnia część rajdu, składająca się z kolejnych ośmiu odcinków specjalnych, odbędzie się w sobotę 28 listopada w godzinach 9:00-16:28. Łączna długość trasy do pokonania wynosi 559 km, z czego na próby sportowe przypadają 202 km podzielone na 17 odcinków specjalnych.

Z powodu pandemii koronawirusa wydarzenie odbywa się „za zamkniętymi drzwiami”, ale fani mogą śledzić relacje z czterech odcinków specjalnych na żywo na profilach ERC na Facebooku i YouTubie, a także przez cały dzień otrzymywać bieżące informacje na temat rajdu w radiu ERC oraz oglądać najważniejsze etapy na kanale Eurosport.

Aktualna klasyfikacja Rajdowego Pucharu Abartha:

  1. Andrea Mabellini (Włochy, Napoca Rally), 75 pkt.
  2. Martin Rada (Czechy, Agrotec Abarth), 43 pkt.
  3. Roberto Gobbin (Włochy, Winners Rally Team), 36 pkt.

Po zakończeniu Rajdowych Mistrzostw Europy sezon pucharu Abarth będzie kontynuowany w Rajdzie Monza – oficjalnej rundzie Mistrzostw Świata WRC i Pucharu R-GT, która odbędzie się w dniach od 4 do 6 grudnia 2020 r.

 

Biuro prasowe Fiat Chrysler Automobiles


POWIĄZANE

Interesuje Cię pożyczka gotówkowa, ale nie wiesz, na jaką się zdecydować? Nic dz...

Budowa domu droższa o 58 tys. zł niż rok temu, a do tego 27% Polaków ma problem ...

Do Komisji Europejskiej został formalnie przekazany 14 czerwca br. projekt zmian...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę