aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Raport FAS: Chiny nie przyjmują drobiu z Argentyny

17 marca 2023
Raport FAS: Chiny nie przyjmują drobiu z Argentyny

Zagraniczna Służba Rolnicza USDA (FAS) dostarcza terminowe raporty na temat rynków zagranicznych za pośrednictwem bazy danych Global Agriculture Information Network (GAIN). Każdego roku dodawanych jest średnio 2 raporty.

W najnowsym raporcie czytamy m.innymi że Chiny dopuszczją kolejne, modyfikowane genetycznie dodatki do żywności, Indie wymagają nowych świadectw weterynaryjnych które dotyczą eksportowanych produków mleczarskich i mleka do tego kraji, a Naczelny Rabin Izraela potwierdził, że steki pochodzące z "mięsa" hodowanego w laboratoriach są w 100% koszerne i mogą być konsumowane nawet przez najbardziej ortodoksyjnych Żydów nie naruszając zasad religii.

Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje z ostatniego raportu FAS jednocześnie zapraszając do tej niezwykle ciekawej lektury.

Chiny: Argentyna wstrzymuje eksport drobiu

W dniu 28 lutego 2023 r. argentyńska Narodowa Służba ds. Zdrowia i Jakości Rolno-Spożywczej (SENASA) samodzielnie zawiesiła eksport drobiu po wykryciu wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) u drobiu komercyjnego. Argentyna jest trzecim co do wielkości dostawcą produktów z kurczaka do Chińskiej Republiki Ludowej (ChRL). Nie oczekuje się jednak, że samozawieszenie się Argentyny wpłynie na światowy import drobiu do ChRL, ponieważ dostawcy alternatywnych źródeł mogą być w stanie wypełnić potencjalną lukę podażową w 2023 r.


Chiny: NHC zatwierdza nowe materiały i dodatki do żywności, w tym enzymy pochodzące z GMM

2 marca 2023 r. Narodowa Komisja Zdrowia (NHC) ogłosiła zatwierdzenie 28 nowych materiałów i dodatków do żywności, z których sześć to enzymy pochodzące z mikroorganizmów modyfikowanych genetycznie (GMM). Niniejszy raport zawiera podsumowanie nowo zatwierdzonych materiałów i dodatków do żywności z ogłoszenia.


Indie: Indyjski DAHD publikuje zmienione zintegrowane weterynaryjne świadectwo zdrowia dla importu mleka i przetworów mlecznych

W dniu 3 marca 2023 r. Ministerstwo Rybołówstwa, Hodowli Zwierząt i Mleczarstwa Indii/Departament Hodowli Zwierząt i Mleczarstwa (DAHD) opublikowało na swojej stronie internetowej zmienione zintegrowane weterynaryjne świadectwo zdrowia (VHC), które zawiera wymagania sanitarne DAHD wraz z wymogami wymagania bezpieczeństwa żywności Ministerstwa Zdrowia i Opieki Rodzinnej/Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności i Standardów Indii (FSSAI) (krajowy organ ds. bezpieczeństwa żywności). Te dwie indyjskie agencje rządowe dostosowały teraz swoje aspekty techniczne, tworząc zmienione zintegrowane weterynaryjne świadectwo zdrowia. Zmieniona zintegrowana VHC wymaga, aby kraj pochodzenia eksportującego certyfikował przesyłki mleka i przetworów mlecznych eksportowanych do Indii, aby zawierały określone informacje i zaświadczenia. Chociaż data wejścia w życie wdrożenia jest natychmiastowa od momentu opublikowania zmienionego zintegrowanego VHC, Indie, aby ułatwić handel, zezwalają na okres przejściowy wynoszący 60 dni od daty powiadomienia.


Izrael: Izraelski naczelny rabin rządzi Hodowane mięso jest koszerne

Naczelny rabin Izraela potwierdza, że hodowany stek jest koszerny, co oznacza, że zgodnie z prawem religijnym jest dopuszczony do spożycia przez Żydów. To orzeczenie otwiera drzwi dla firm produkujących mięso hodowlane bezpośrednio z komórek wyhodowanych w laboratorium, aby otrzymać certyfikat koszerności.


Malezja: Roczne zboża i pasze

Post prognozuje, że konsumpcja i import kukurydzy, pszenicy i ryżu w Malezji nieznacznie wzrosną w roku gospodarczym (MY) 2023/24, zgodnie ze wzrostem liczby ludności i normalizacją rynku. Proaktywna interwencja rządu Malezji (GOM) w celu stabilizacji cen produktów drobiowych, mąki pszennej i produkcji ryżu ogranicza inflację i utrzymuje wzrost popytu wewnętrznego.

***

Raporty GAIN są opracowywane przez globalną sieć wywiadu rynkowego FAS, która obejmuje oficerów służb zagranicznych FAS i lokalnie zaangażowany personel w ponad 90 zagranicznych biurach na całym świecie. Dostarczają informacji wywiadowczych, wglądu i analiz w prawie 200 krajach, dostarczając informacji na temat zagranicznych rynków rolnych, warunków upraw i dynamiki rolno-politycznej interesującej dla rolnictwa USA.

Raporty te zawierają oceny kwestii towarowych i handlowych dokonane przez pracowników USDA i niekoniecznie są oświadczeniami oficjalnej polityki rządu USA.

GAIN:
System raportów GAIN został przeprojektowany w 2019 roku i zawiera raporty ze wszystkich poprzednich starszych systemów od 1995 roku. Ponieważ te raporty zostały utworzone w różnych systemach, może być konieczne wypróbowanie różnych opcji wyszukiwania w celu pobrania starszych raportów.

oprac. redakcja ppr.pl


POWIĄZANE

W dniach 17-18 czerwca 2024 roku w Choťovicach w Czechach odbyło się spotkanie p...

Przemyt migrantów: większa rola Europolu w zwalczaniu przemytu migrantów Przedst...

W dzisiejszych warunkach ważne jest, aby małe i średnie ukraińskie przedsiębiors...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę