RAZ, DWA, TRZY... STROISZ TY!

22 sierpnia 2022
RAZ, DWA, TRZY... STROISZ TY!

Z dumą ogłaszamy start trzeciej edycji dożynkowej akcji KRAMP „Wieś jak malowana”!

Konkurs na najpiękniejszą polską wieś w okresie dożynek na stałe wpisał się w rolniczy krajobraz Polski. W pierwszej edycji konkursu wzięło udział prawie 250 wsi z całej Polski, a rok temu było ich już blisko 300. Czy znów pobijemy rekord?

Wyobraźnia rolników nie zna granic– to wiemy nie od dziś. Na czas dożynek polskie wsie zmieniają się
nie do poznania. Mieszkańcy dają z siebie wszystko, nad dachami domów królują budowle ze słomy, na ziemi wieńce i korony dożynkowe, z kolei na straganach regionalne przysmaki.

Od 3 lat to święto wsi spokojnej i wesołej z dumą wspiera KRAMP, właściciel największej sieci sklepów rolniczo-technicznych. Stworzyliśmy konkurs „Wieś jak malowana”, aby pokazać całej Polsce potencjał rolników, ich wyobraźni i inwencji twórczej. Na co dzień staramy się zmieniać stereotyp polskich rolników, dlatego tak ważne jest, aby ludzie mogli zobaczyć, jak wspaniale celebrują oni zakończenie żniw i udane plony podczas dożynek.

A my po prostu nagradzamy najpiękniej przystrojone wsie lub baloty. To dla nas ważne szczególnie dlatego, że tradycja ozdabiania wsi istnieje od dawna, biorą w niej udział całe, wielopokoleniowe rodziny, które KRAMP z przyjemnością wspiera i docenia na co dzień – tłumaczy Monika Leksowska, Dyrektor Marketingu KRAMP.

W 2021 roku zwycięzcami okazali się mieszkańcy wsi Budzisław Kościelny w gminie Kleczew (woj. wielkopolskie). W nagrodę dzieci z tej wsi otrzymały nowy, duży plac zabaw. A co było zwycięską pracą? Mieszkańcy Budzisławia Kościelnego przygotowali wesołą i pełną kolorów zagrodę z domkiem, młynem i zwierzętami. Urzekła nas ich
pomysłowość, dbałość o szczegóły i ogrom pracy, jaką mieszkańcy musieli włożyć w przygotowanie dożynkowej zagrody. Jak zawsze byliśmy zachwyceni ciepłym przyjęciem nas przez mieszkańców zwycięskiej miejscowości a radość dzieci z nowego placu zabaw spowodowała, że uśmiech nie schodził nam z twarzy.

To, czy uda się znów pobić rekord zgłoszeń, zależy także od Was.

Tegoroczna, trzecia edycja akcji „Wieś jak malowana” rozpoczęła się już tradycyjnie, 15 sierpnia.

Mogą w niej brać reprezentacje mieszkańców w sile od 2 do 10 osób. Zadanie – jak co roku to samo. Wspólne przystrojenie wsi lub balotu.

Zgłoszenia ze zdjęciami swoich prac należy przesłać za pomocą strony internetowej: www.kramp-dozynki.pl do 20 września 2022. Zwycięzców poznamy w październiku.

W najpiękniej ozdobionej wsi w nagrodę stanie ufundowany przez KRAMP duży plac zabaw dla dzieci.
Pełny regulamin konkursu znajdziecie na: www.kramp-dozynki.pl

Na polską wieś zawsze można liczyć. Nie ukrywam, że pierwsza edycja, w 2020 roku, to był dla nas poligon doświadczalny, nie mieliśmy żadnych oczekiwań, a wpłynęło ponad 200 zgłoszeń. Z kolei już rok temu naturalnie chcieliśmy pobić ten rekord pierwszej edycji i... udało się. Naturalnie chcemy więcej. Zobaczymy, może znów się uda? – mówi Leksowska.

To, czy uda się znów pobić rekord zgłoszeń, zależy także od Was. Tegoroczna, trzecia edycja akcji „Wieś jak malowana” rozpoczyna się już tradycyjnie, 15 sierpnia. Mogą w niej brać reprezentacje mieszkańców w sile od 2 do 10 osób. Zadanie – jak co roku to samo. Wspólne przystrojenie wsi lub balotu.

Zgłoszenia ze zdjęciami swoich prac należy przesłać za pomocą strony internetowej: www.kramp-dozynki.pl do 20 września 2022. Zwycięzców poznamy w październiku.

W najpiękniej ozdobionej wsi w nagrodę stanie ufundowany przez KRAMP duży plac zabaw dla dzieci.

Pełny regulamin konkursu znajdziecie na: www.kramp-dozynki.pl


POWIĄZANE

Piątnica Roślinna nominowana w plebiscycie RoślinnieJemy! Zagłosuj na Najlepszą ...

Co niesie ze sobą rewolucja w dziedzinie chatbotów? ChatGPT od kilku tygodni rob...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę