Adama_1-15.08.2020
Bayer_dekalb_lipiec_2020

Rekordowa dynamika finansowania eko-pojazdów

29 czerwca 2020
Rekordowa dynamika finansowania eko-pojazdów

Od 26. czerwca firmy zainteresowane inwestycjami w pojazdy elektryczne mogą liczyć na dofinansowanie takich zakupów w ramach programu rządowego „eVAN” oraz „Koliber”. Startujący program wpisuje się w trend zwiększonego poziomu zainteresowania firm pozyskiwaniem zielonych inwestycji. Tylko od stycznia do końca maja br. Santander Leasing sfinansował eko-pojazdy o łącznej wartości ponad 50 mln zł, co daje rekordową dynamikę 165 proc. r/r. W II połowie czerwca Spółka przedłużyła ofertę leasingu pojazdów elektrycznych 100 proc. oraz uatrakcyjniła propozycję finansowania hybryd do poziomu 102 proc.

 

- Jeszcze w 2018 r. raport „Barometr Elektromobilności”, którego Santander Leasing był partnerem wskazywał w badaniu, że największy wpływ na przekonanie Polaków do zakupu auta elektrycznego miałyby, poza zwolnieniem z VAT, właśnie dopłaty bezpośrednie (82 proc. wskazań). Dodatkowym argumentem z perspektywy naszej spółki jest zaproponowanie również firmom możliwości skorzystania z atrakcyjnego finansowania – wskazuje Daniel Mrozek, dyrektor departamentu partnerstwa strategicznego i marketingu w Santander Leasing.– Stąd też zdecydowaliśmy się na przedłużenie do końca 2020 r. oferty na zakup auta elektrycznego lub hybrydowego, firmy mogą skorzystać z propozycji leasingu kolejno 100 i 102 proc. W przypadku inwestycji w pojazd elektryczny oznacza to dla firmy brak kosztów odsetkowych nawet przez okres 36 miesięcy– dodaje.Firmy zainteresowane pozyskaniem dofinansowanie przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na zakup samochodu elektrycznego w ramach wspomnianych dwóch programów („eVAN” oraz „Koliber”) mogą liczyć na wsparcie odpowiednio maksymalnie 30 i 20 proc. kosztów kwalifikowanych wartości auta. Dotacje będą przysługiwać do pojazdów fabrycznie nowych, wcześniej niezarejestrowanych. Wnioski można składać w terminie od 26 czerwca do 31 lipca 2020 r.

- Obniżka stóp procentowych, pozwoliła nam na zmniejszenie sumy opłat wynikających z finansowania aut hybrydowych. Dodatkowo zakup pojazdów elektrycznych stał się jeszcze bardziej atrakcyjny ze względu na uruchomienie dopłat przez NFOŚiGW w ramach programów wsparcia dla przedsiębiorców – wskazuje Daniel Mrozek.– Co cieszy to fakt, że oferta rynku w segmencie eko-pojazdów stale się rozwija, a co najważniejsze świadomość rozwiązań w tym zakresie zarówno klientów indywidualnych, jak i firm rośnie bardzo dynamicznie. Jak wskazuje „Barometr Nowej Mobilności 2019/2020” przygotowany przez PSPA już 28 proc. Polaków rozważa zakup samochodu elektrycznego w ciągu najbliższych trzech lat – dodaje.

Z kolei dane Instytutu SAMAR z połowy czerwca br. od stycznia do maja w Polsce zarejestrowanych zostało 21 740 samochodównapędami ekologicznymi, czyli aut elektrycznych (EV) oraz hybryd co stanowiło wzrost aż o 53,8 proc. (r/r). W samym maju było to 3 501 aut z dynamiką o 21,5 proc. większą niż w kwietniu br.***

Santander Leasing to firma z ponad 20-letnim doświadczeniem. Jest wieloletnim liderem finansowania maszyn i urządzeń, w ścisłej czołówce firm leasingowych. Jako uniwersalny leasingodawca oferuje finansowanie szerokiej gamy środków trwałych klientom z sektora małych i średnich firm oraz korporacyjnym. Od zawsze kładzie nacisk na wysoką jakość świadczonych usług oraz gwarancję rzetelności we współpracy z klientami. Docenili to przedsiębiorcy, którzy przyznali spółce Santander Leasing nagrodę Marki Godnej Zaufania w roku 2020.

 

Biuro prasowe Santander Leasing


POWIĄZANE

12. sierpnia 2020 r. Tomasz Nowakowski, Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modern...

Rządowy program zwany „Oczkiem wodnym plus” wzbudził duże zainteresowanie Polakó...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę