aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Rekordowa liczba wystawców

3 marca 2016

 W dniach 19-21 lutego 2016 r. w Halach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi odbyły się XVI Międzynarodowe Targi Ferma Bydła i XIX Międzynarodowe Targi Ferma Świń i Drobiu. Rekordowa liczba wystawców – 225 – z kraju i zagranicy przedstawiła w nich swoją ofertę. Targi odwiedziło ok. 25 tys. osób.

Jednym z ważniejszych punktów targów była debata zorganizowana przez Izbę Rolniczą Województwa Łódzkiego (IRWŁ) „Wspólna Polityka Rolna – Rolnictwo dziś i jutro”. Wzięła w nich także udział Agencja Nieruchomości Rolnych, reprezentowana przez Janusza Ciesielskiego, Zastępcę Dyrektora Oddziału Terenowego w Warszawie Filia w Łodzi oraz pracowników łódzkiej filii ANR. Ponadto w debacie, uczestniczyli m.in.: Ewa Lech, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przedstawiciele władz samorządowych oraz dyrektorzy instytucji rolniczych z woj. łódzkiego. Debata dotyczyła bieżących problemów rolników, jednak z uwagi na obecność Pani Minister zdominował ją problem sprzedaży żywności przez rolników. Ewa Lech poinformowała rolników, że prace nad rządowym projektem ustawy umożliwiającym ułatwienia w sprzedaży są mocno zaawansowane. Rolnicy ze swej strony złożyli wiele wniosków, które za pośrednictwem IRWŁ zostały przekazane do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wicewojewody Łódzkiego i Prezesa KRIR.

Dużym zainteresowaniem rolników cieszyła się także konferencja naukowo-techniczna, podczas której wygłoszono ponad 50 referatów moderowanych przez wybitnych naukowców i praktyków z sektora rolno-spożywczego.

Na targach można było zapoznać się ze wszystkim, co jest niezbędne w chowie i hodowli zwierząt gospodarskich. Podczas uroczystej gali zostały wręczone złote medale i znaki „Nowość” Ferma 2016.

ANR


POWIĄZANE

W pierwszych 12 dniach czerwca wolumen załadunku zboża na ukraińskiej sieci kole...

Według wyników pierwszych czterech miesięcy 2024 roku Ukraina zaimportowała towa...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę