Rekordowa sprzedaż jaj w Wielkiej Brytanii

6 lutego 2018
Rekordowa sprzedaż jaj w Wielkiej Brytanii

Sprzedaż detaliczna jaj w skorupkach w Wielkiej Brytanii wzrosła jedenasty rok z rzędu i zamknęła się wynikiem sześciu miliardów sztuk sprzedanych jaj. Osiągnięty w 2017 roku wolumen sprzedaży jest  najwyższym od ponad 40 lat. Organizacja British Lion podaje, że sprzedaż jaj w zeszłym roku wzrosła ilościowo  o pięć, a wartościowo o sześć procent w porównaniu do roku 2016. Ciekawy jest fakt, że sprzedaż najbardziej przyspieszyła w grudniu 2017 roku.

Związane jest to z wydaniem przez brytyjskie publiczne agencje  zajmujące  się bezpieczeństwem żywności nowych zaleceń dotyczących spożywania jaj, ich zalet oraz bezpieczeństwa konsumentów. Formalne obwieszczenia spowodowały skok grudniowej sprzedaży o 9 procent w porównaniu  do grudnia 2016 roku.

Brytyjscy producenci spodziewają się, że rekord sprzedaży roku 2017 nie przetrwa  długo. Konsumenci powinni wziąć sobie do serca nowe zalecenia żywnościowe także w tym roku. Co więcej,  zmiany świadomości społecznej ma także wspierać duża kampania marketingowa, na którą złożyli się brytyjscy  hodowcy niosek.

 

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz


POWIĄZANE

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych w związku z informacjami wpływającymi z woje...

W odpowiedzi na wniosek z posiedzenia KRIR w sprawie wznowienia prac nad projekt...

W Polsce żyje blisko 6 tys. koni huculskich, w tym 1,5 tys. klaczy i 200 ogierów...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę