aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Resort rolnictwa realizuje wniosek samorządu rolniczego

16 maja 2016
Resort rolnictwa realizuje wniosek samorządu rolniczego

Do Biura KRIR wpłynął projekt rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, który wprowadza zmiany, o jakie wnioskował samorząd rolniczy.

Izby rolnicze z zadowoleniem przyjęły zmianę w zakresie składania wspólnych wniosków na operacje typu „Modernizacja gospodarstw rolnych" przez beneficjentów „Młodego Rolnika” bez konieczności zwracania otrzymanej wcześniej premii. Zarząd KRIR zwracał się w tej kwestii do ministra rolnictwa, wnioskując o pilną interpretację niejasnych przepisów, w celu uniknięcia konieczności zwracania przez młodych rolników otrzymanej już premii już na początku grudnia ubiegłego roku. W dniu 9 lutego 2016 r. samorząd rolniczy otrzymał negatywną odpowiedź resortu rolnictwa, po czym w dniu 22 lutego 2016 r. zwrócił się do resortu rolnictwa o pilną zmianę przepisów, ponieważ wielu rolników składających wnioski w naborze na „modernizację” otrzymało od ARiMR informacje o konieczności zwrotu wcześniejszej premii uzyskanej w ramach „Ułatwiania startu młodym rolnikom” PROW 2007-2013, czego nie byli świadomi składając wnioski.

Problem dotyczy wielu rolników w całej Polsce, którzy złożyli wnioski w naborze na operacje typu „Modernizacja gospodarstw rolnych”. Młodzi rolnicy, chcąc zwiększać inwestycje zdecydowali się wcześniej skorzystać z premii na „Modernizację gospodarstw rolnych”, co świadczy o chęci ich rozwoju. Dlatego, zdaniem samorządu rolniczego, nie mogli zostać ukarani koniecznością zwrotu wcześniej otrzymanej pomocy.

krir.pl


POWIĄZANE

4 czerwca o godzinie 12:00 w Brukseli odbędzie się protest europejskich rolników...

Jak informuje KOWR,  Celem programu jest nawiązanie współpracy między amerykańsk...

[DANE Z CEIDG] Zakładanie firm na lekkim minusie. Za to wznawianie działalności ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę