informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Resort rolnictwa realizuje wniosek samorządu rolniczego

16 maja 2016
Resort rolnictwa realizuje wniosek samorządu rolniczego

Do Biura KRIR wpłynął projekt rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, który wprowadza zmiany, o jakie wnioskował samorząd rolniczy.

Izby rolnicze z zadowoleniem przyjęły zmianę w zakresie składania wspólnych wniosków na operacje typu „Modernizacja gospodarstw rolnych" przez beneficjentów „Młodego Rolnika” bez konieczności zwracania otrzymanej wcześniej premii. Zarząd KRIR zwracał się w tej kwestii do ministra rolnictwa, wnioskując o pilną interpretację niejasnych przepisów, w celu uniknięcia konieczności zwracania przez młodych rolników otrzymanej już premii już na początku grudnia ubiegłego roku. W dniu 9 lutego 2016 r. samorząd rolniczy otrzymał negatywną odpowiedź resortu rolnictwa, po czym w dniu 22 lutego 2016 r. zwrócił się do resortu rolnictwa o pilną zmianę przepisów, ponieważ wielu rolników składających wnioski w naborze na „modernizację” otrzymało od ARiMR informacje o konieczności zwrotu wcześniejszej premii uzyskanej w ramach „Ułatwiania startu młodym rolnikom” PROW 2007-2013, czego nie byli świadomi składając wnioski.

Problem dotyczy wielu rolników w całej Polsce, którzy złożyli wnioski w naborze na operacje typu „Modernizacja gospodarstw rolnych”. Młodzi rolnicy, chcąc zwiększać inwestycje zdecydowali się wcześniej skorzystać z premii na „Modernizację gospodarstw rolnych”, co świadczy o chęci ich rozwoju. Dlatego, zdaniem samorządu rolniczego, nie mogli zostać ukarani koniecznością zwrotu wcześniej otrzymanej pomocy.

krir.pl


POWIĄZANE

Jesteśmy jako kraj potentatem produkcji owoców, ale jemy aż o 40% mniej owoców n...

Głosowanie w Komisji AGRI PE nad sprawozdaniem p. Ulriki Müller dotyczącym rozpo...

W odpowiedzi na pismo z 7 marca 2019 r. Zarządu KRIR realizujące wniosek zgłoszo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę