aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Robert Telus: Ukraina zaczęła nareszcie rozmawiać z nami

22 września 2023
Robert Telus: Ukraina zaczęła nareszcie rozmawiać z nami

fot. MRiRW-biuro prasowe

Jak poinformowało wczoraj biuroprasowe Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus rozmawiał telefonicznie z ministrem rolnictwa Ukrainy Mykołą Solskim.

Po pierwsze powiedziałem, że skarga, która jest złożona do WTO szkodzi naszym relacjom. I że ta skarga powinna być wycofana – poinformował minister.

Szef polskiego resortu rolnictwa podkreślił przy tym, że wypowiedzi ukraińskich polityków, które były cytowane w mediach również szkodzą wzajemnym relacjom.

 – Jednak zawsze jesteśmy gotowi do rozmów, ale niezmiennie interes polskiego rolnika jest dla nas najważniejszy – dodał minister.

Dlatego cieszę się, że Ukraina zaczęła z nami nareszcie rozmawiać. Z nami, a nie z Niemcami czy Unią Europejską ponad naszymi głowami – podkreślił minister Robert Telus.

Z kolei biuro prasowe ministerstwa polityki agrarnej Ukrainy ograniczyło się tylko do suchego komunikatu w którym czytamy że: " Minister polityki rolnej i żywności Ukrainy Mykoła Solski odbył rozmowę telefoniczną ze swoim polskim odpowiednikiem Robertem Telusem.

Ministrowie omówili sytuację, a także propozycję Ukrainy jej rozwiązania i uzgodnili, że znajdą rozwiązanie uwzględniające interesy obu krajów. Strony potwierdziły bliskie i konstruktywne stosunki, które wielokrotnie demonstrowały i uzgodniły, biorąc to pod uwagę, opracowanie wariantu współpracy w kwestiach wywozu w najbliższej przyszłości.

W najbliższych dniach odbędą się kolejne rozmowy, podczas których omówione zostaną kwestie przygotowane do tego czasu przez obie strony. Strona polska przeanalizuje również ukraiński plan eksportu i przygotuje dla niego swoje propozycje".


oprac, e-mk, ppr.plna podst źródło i foto: MRiRW


POWIĄZANE

W dniach 17-18 czerwca 2024 roku w Choťovicach w Czechach odbyło się spotkanie p...

Przemyt migrantów: większa rola Europolu w zwalczaniu przemytu migrantów Przedst...

W dzisiejszych warunkach ważne jest, aby małe i średnie ukraińskie przedsiębiors...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę