Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Rolnictwo w świecie

14 czerwca 2023
Rolnictwo w świecie

Foreign Agricultural Service (FAS) łączy amerykańskie rolnictwo ze światem, aby zwiększyć możliwości eksportowe i globalne bezpieczeństwo żywnościowe.

 

Oprócz personelu w Waszyngtonie, FAS posiada globalną sieć prawie 100 biur obejmującą około 180 krajów . W biurach tych pracują attaché rolni i lokalnie zatrudnieni eksperci rolni, którzy są oczami, uszami i głosem amerykańskiego rolnictwa na całym świecie. Pracownicy FAS identyfikują problemy, dostarczają praktycznych rozwiązań i pracują nad rozwojem możliwości dla amerykańskiego rolnictwa i wspierają amerykańską politykę zagraniczną na całym świecie. Poniżej najnowszy raport. Zapraszamy.

 


Angola: Arkusz informacyjny dotyczący rolnictwa w Angoli

Arkusz informacyjny dotyczący gospodarki rolnej Angoli został zaktualizowany, aby obejmował rok kalendarzowy 2022. Eksport produktów rolnych z USA do Angoli osiągnął w 2022 r. 237 mln USD, co oznacza wzrost o 80 procent w porównaniu z rokiem poprzednim. Amerykański eksport żywności i produktów rolnych do Angoli jest zdominowany przez mrożony drób, który stanowi 97 procent całkowitego handlu, a następnie odpowiednio 1 procent wątróbek wołowych i mrożonego mięsa wołowego.


Chiny: Krajowy standard stosowania substancji wzmacniających składniki odżywcze w żywności

W dniu 15 marca 2012 r. Narodowa Komisja Zdrowia Chińskiej Republiki Ludowej (ChRL) wydała krajową normę bezpieczeństwa żywności dotyczącą stosowania substancji wzmacniających składniki odżywcze w żywności (GB14880-2012), która weszła w życie 1 stycznia 2013 r. Niniejszy raport zawiera nieoficjalne tłumaczenie normy. Jest on obecnie publikowany i udostępniany przez FAS China ze względu na jego znaczenie dla kilku sektorów towarowych próbujących zarejestrować się w ramach wymogów dotyczących rejestracji zakładów określonych w Dekrecie 248 ChRL.


Kolumbia: biopaliwa

Prognozuje się, że w 2023 r. produkcja etanolu wzrośnie do 380 mln litrów dzięki lepszym warunkom pogodowym. W 2022 roku produkcja etanolu spadła, ponieważ niekorzystne warunki pogodowe i wysokie ceny cukru spowodowały, że lokalni producenci priorytetowo potraktowali produkcję cukru. Prognozuje się, że produkcja biodiesla będzie nadal rosła w 2023 roku do 780 milionów litrów. Gospodarka Kolumbii ma rosnąć wolniej w 2023 r., co przy rosnących cenach benzyny w związku ze stopniowym wycofywaniem dotacji rządowych ograniczy bardziej znaczący wzrost zużycia paliw. Import etanolu paliwowego prognozowany jest na poziomie 80 milionów litrów, przy założeniu, że w drugiej połowie roku mandat dotyczący mieszanki etanolowej będzie nadal wzrastał. Na eksport etanolu z USA do Kolumbii nadal obowiązuje cło wyrównawcze w wysokości 0,066 USD/kg (0,052 USD za litr), pierwotnie wprowadzone w maju 2020 r. i przedłużone o 5 lat po ostatecznym wyniku przeglądu wygaśnięcia w marcu 2023 r. W 2023 r. nie przewiduje się handlu biodieslem Mandat dotyczący mieszanek biodiesla będzie kontynuowany na poziomie B10.

Honduras: Kawa 

Oczekuje się, że produkcja kawy w Hondurasie osiągnie 7,2 miliona 60-kilogramowych worków w roku gospodarczym 2022-23, co stanowi wzrost o trzydzieści trzy procent w porównaniu z rokiem poprzednim. Oczekuje się, że sprzyjające warunki pogodowe z większą i lepszą dystrybucją opadów oraz mniejszą częstością występowania rdzy liści i wiertła do kawy poprawią produkcję kawy. Częstość występowania COVID-19 spadła w Hondurasie, a po huraganie podjęto działania na rzecz odbudowy i odnowy farm kawy. W związku z tym prognoza eksportu na rok 2022/23 wynosi 5,5 miliona worków, co oznacza wzrost o 8% w porównaniu z rokiem 2021/22.

 

 

oprac. e-mk,fot. ppr.pl; źródło raportów: FAS GAIN


POWIĄZANE

Wczoraj tj 21.września 2023 roku w Nowym Jorku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełen...

Jak poinformowało wczoraj biuroprasowe Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Min...

Rrobert Telus-Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi uczestniczył wczoraj w konferencj...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę