Rolnicy Rolnikom – portal pomocy dla poszkodowanych przez nawałnice

7 września 2017
Rolnicy Rolnikom – portal pomocy dla poszkodowanych przez nawałnice

Pomorska Izba Rolnicza uruchomiła serwis RolnicyRolnikom.pl w celu pomocy poszkodowanym przez różnego rodzaju kataklizmy i anomalia pogodowe. Bezpośrednim impulsem do jego powstania stały się wydarzenia w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 roku w Polsce.

Wówczas to, żywioł zdewastował tysiące hektarów lasów (także prywatnych), pól uprawnych i domostw. Samorząd rolniczy aktywnie włączył się w odbudowę  potencjału produkcji rolnej na obszarach dotkniętych nawałnicą. Wiemy z dotychczasowego doświadczenia, że wokół nas żyją dziesiątki tysięcy ludzi dobrej woli. Wiemy też, że nikt nie zrozumie rolnika tak dobrze, jak inny rolnik. Wiemy, że pomoc doraźna to jedna sprawa, ale też wszyscy wiemy, że prowadzenie gospodarstwa rolnego to planowanie na kilka miesięcy wprzód. To gromadzenie pasz dla zwierząt, to gromadzenie materiału siewnego na wiosnę, to zimowy serwis maszyn i urządzeń rolniczych.

Serwis RolnicyRolnikom.pl powstał z myślą o niesieniu pomocy tym rolnikom, którym kataklizm zabrał niekiedy wszystko. Wierzymy, że rolnik rolnikowi pozostanie bratem, że darczyńców nie zabraknie. Wszyscy wiemy, że obecne zmiany klimatyczne na świecie zwiastują anomalia pogodowe, które będą się nasilać. Zasmucające jest to, że z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć, że niebawem, gdzieś w innej części kraju, rolnicy znów będą liczyli na pomoc.

Jak pomóc?

Aby pomóc należy wejść na stronę www.rolnicyrolnikom.pl i kliknąć baner: "CHCĘ POMÓC". Z listy rozwijanej wybierz województwo, do którego chcesz wysłać pomoc. Następnie z listy rozwijanej wybierz województwo skąd chcesz wysłać pomoc. Kolejno wybierz swój powiat, rodzaj oferowanej pomocy i jej skalę. Poinformuj, czy pomoc dostarczysz, czy mamy po nią skierować transport. W dalszej kolejności podaj chociaż swoje imię, nr telefonu i e-mail, jeśli posiadasz. Możesz także napisać o innych dodatkowych parametrach pomocy. Następnie wyślij swoją wiadomość. Twoje dane personalne nie zostaną ujawnione w serwisie. Ktoś skontaktuje się z Tobą w celu potwierdzenia przekazanych nam danych i omówienia szczegółów.

Oprócz płynącej szerokim strumieniem pomocy doraźnej, takiej jak: cement, stal, papa, drewno konstrukcyjne, pokrycia dachowe, płyty kartonowo-gipsowe, wełna mineralna, folia, plandeki, materiały budowlane, i ręce do pracy rolnicy potrzebują i innej pomocy, a mianowicie materiału siewnego, pasz dla zwierząt, warzyw do skarmiania, siana, słomy, czy kiszonki. Rolnik wie, co drugiemu rolnikowi jest potrzebne, by przetrwać do kolejnego sezonu! Pomóż! Kiedyś może i Ty będziesz pomocy potrzebował!

 

krir.pl


POWIĄZANE

Przyszłość Wspólnej Polityki Rolnej, afrykański pomór świń, sytuacja na rynkach ...

Zgodnie ze wstępnymi danymi GUS pogłowie świń w grudniu 2017 r. wyniosło 11,9 ml...

Czy łosi nad Biebrzą przybywa, czy też nie - próbą odpowiedzi na to pytanie mają...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę