Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Rolnicy UE muszą mieć dostęp do tanich finansów

22 czerwca 2023
Rolnicy UE muszą mieć dostęp do tanich finansów

Spółdzielnie rolnicze UE mają do odegrania kluczową rolę w zapewnieniu transformacji energetycznej w sektorze i poza nim

Cogeca zorganizowała wczoraj pierwsze ze swoich forów biznesowych na rok 2023 na temat „Jaka jest rola spółdzielni w osiąganiu przystępnej cenowo, bezpiecznej i zrównoważonej energii”, odzwierciedlając znaczenie tego tematu i z okazji Tygodnia Energii Komisji.

Wkład uczestników pokazał, że energia ma kluczowe znaczenie i że spółdzielnie rolnicze mają do odegrania kluczową rolę w bezpieczeństwie energetycznym ze względu na ich działalność w całym łańcuchu wartości żywności, głęboką wiedzę na temat ich społeczności i sektorów oraz zaangażowanie w innowacje.

Otwierając wydarzenie, wiceprzewodniczący Cogeca i koordynator Forum Biznesowego Prezydencji Cogeca, Christian Høegh-Andersen, zauważył: „Wytwarzając lokalnie czystą energię, spółdzielnie rolnicze mogą obniżyć koszty energii zarówno dla rolników, jak i okolicznych mieszkańców, odciążając gospodarstwa domowe. budżety. To nie tylko sprzyja stabilności finansowej, ale także wzmacnia tkankę społeczną obszarów wiejskich, umożliwiając zrównoważony wzrost i rozwój”.

Jasne jest również to, że ze względu na swoją specyficzną strukturę i relacje z rolnikami-właścicielami i społecznościami wiejskimi, spółdzielnie rolnicze wyróżniają się na tle innych przedsiębiorstw. Z tego powodu, aby spółdzielnie rolnicze mogły wykorzystać swój potencjał w osiąganiu bezpieczeństwa energetycznego, regulacja musi wspierać, a nie utrudniać spółdzielnie, w tym poprzez uwzględnianie ich specyfiki, która wyróżnia je spośród innych modeli biznesowych.

W swoich uwagach zamykających forum przewodniczący Cogeca, Ramon Armengol, zauważył, że „Musimy mieć dostęp do przystępnych cenowo opcji finansowania i zachęcać spółdzielnie rolnicze do współpracy i dzielenia się wiedzą. W ten sposób tworzymy środowisko sprzyjające spółdzielniom rolniczym do kontynuowania ich pracy nad transformacją w zakresie dostarczania przystępnej cenowo energii, wspierania stabilności gospodarczej i reagowania na wyzwania stojące przed naszymi społeczeństwami”.

***

Copa i Cogeca to zjednoczony głos rolników i spółdzielni rolniczych w UE. Wspólnie zapewniamy zrównoważone, innowacyjne i konkurencyjne rolnictwo UE, gwarantując jednocześnie bezpieczeństwo żywnościowe 500 milionom ludzi w całej Europie

oprac, red. ppr.pl


POWIĄZANE

Hipermarkety najtańsze na rynku. Wzrost cen rok do roku spadł tam już do jednocy...

Centralny Rejestr Wyborców ułatwi obywatelom głosowanie, urzędnikom organizację ...

 W Strategii zrównoważonego rozwoju wsi rolnictwa i rybactwa 2030 bezpieczeństwo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę