EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 900

Rolnikom wiatr w oczy-Diesel Drożeć będzie nadal

21 października 2022
Rolnikom wiatr w oczy-Diesel Drożeć będzie nadal

Choć kierowcy nie otrząsnęli się jeszcze z ostatnich podwyżek, które wywindowały ceny diesla ponad poziom 8 złotych, to aktualnie za jego litr płacą oni jeszcze więcej niż kilka dni temu- czytamy w ostatnim raporcie e-petrol.

Z najnowszego badania cen paliwa na stacjach benzynowych e-petrol.pl wynika, że wskutek rosnących cen oleju napędowego w hurcie, na stacjach paliwo to ponownie podrożało i dziś za jego litr płaci się średnio 8,08 zł, tj. o 7 groszy więcej niż przed tygodniem. Znacząco, bo o 10 groszy podrożała też benzyna 95-oktanowa, która kosztuje dziś 6,95 zł/l. Na tankujących autogaz czeka natomiast niewielka niespodzianka, ponieważ LPG potaniało o 2 grosze i płaci się za nie przeciętnie 3,07 zł/l - tyle samo co miesiąc temu.

Aktualnie benzynę Pb95 w najniższych cenach tankuje się w województwie świętokrzyskim i łódzkim, gdzie jej litr oferowany jest przeciętnie po 6,93 zł. W drugim z tych regionów z ceną 2,92 zł/l jest też najtańszy autogaz. Za diesla najmniej płaci się w Wielkopolsce - 8,05 zł/l.

 

benzyna, diesel, ceny paliw,  stacje benzynowe

Najdroższe paliwa tradycyjne są dziś na Kujawach i Pomorzu, gdzie Pb95 i olej napędowy kosztują przeciętnie 6,99 i 8,11 zł/l. Za LPG najwięcej płaci się w dalszym ciągu na Dolnym Śląsku - 3,25 zł/l.

 

źródło: e-petrol


POWIĄZANE

Bez fosforu nie byłoby plonu. Rola tego makroelementu nie jest doceniana tak, ja...

W dniu 25 marca 2023 r. na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbyło się Mleczne S...

Mimo tego, że w 2020 roku naukowcy zaobserwowali spadek emisji gazów cieplarnian...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę