informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Rośliny dla podstawówki zaangażowanej w zieloną ideę

29 marca 2018
Rośliny dla podstawówki zaangażowanej w zieloną ideę
Newseria Lifestyle

Wydarzenie ukoronowało przekazanie roślin o właściwościach oczyszczających powietrze Szkole Podstawowej nr 2, podejmującej wiele inicjatyw zmierzających do rozbudzania świadomości ekologicznej uczniów.

Celem interdyscyplinarnego seminarium Zieleń dla czystego powietrza była popularyzacja korzystnego wpływu roślinności na jakość powietrza, szczególnie zresztą istotną w miejscach, gdzie przebywają najmłodsi. Jego organizatorzy postanowili zatem przekazać niemal 100 roślin filtrujących powietrze Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Wojciecha w Krakowie. Placówka ta jest wyjątkowo zaangażowana w edukację ekologiczną, realizując liczne działania zmierzające do ochrony środowiska naturalnego, skupione w ramach projektu Dwójka jest Eko.

Stworzenie na terenie Szkoły zielonych enklaw złożonych z roślin wspomagających proces oczyszczania powietrza staje się marzeniem, które powoli zaczyna się spełniać. Pielęgnacja roślin to również ogromne wyzwanie, które uczy odpowiedzialności i wpisuje się w działania wychowawcze Szkoły – mówiła Jolanta Gajecka, dyrektor Szkoły.

Przekazania roślin, podarowanych przez holenderską markę Air so Pure, dokonali Martijn Homan, Radca Rolny i Agnieszka Murawska, Doradczyni ds. Rolnych z Ambasady Królestwa Niderlandów w Polsce oraz dr Bożena Pawłowska i dr Bożena Szewczyk-Taranek z Katedry Roślin Ozdobnych Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Reprezentantki Katedry, wraz ze studentami Wydziału Biotechnologii i Ogrodnictwa UR, podjęli się także zorganizowania praktycznych zajęć dla uczniów Szkoły, w ramach których podarowane rośliny zostały przesadzone do nowych doniczek. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały także pogadanki nt. właściwej pielęgnacji roślin doniczkowych oraz ich roli w oczyszczaniu powietrza we wnętrzach.

AMBASADA NIDERLANDÓW I KATEDRA ROŚLIN OZDOBNYCH DLA ZIELENI

Konferencja Zieleń dla czystego powietrza była kontynuacją zeszłorocznego, warszawskiego wydarzenia Zieleń i światło, również zainicjowanego przez Ambasadę Królestwa Niderlandów, która od lat popularyzuje tematykę dobroczynnego oddziaływania roślin na zdrowie i psychikę ludzką. 15 lutego 2018 z inicjatywy Ambasady został postawiony odkurzacz antysmogowy w Krakowie, mający zwrócić uwagę na problem zanieczyszczenia powietrza w mieście. Również Katedra Roślin Ozdobnych Uniwersytetu Rolniczego jest zaangażowana w „zieloną” ideę, propagując m.in. socjoogrodnictwo i hortiterapię.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła TVP3 Kraków oraz portale PodOsłonami.pl i ForumKwiatowe.pl. Partnerem wydarzenia są Miasto Kraków i ZieleńWeWnętrzach.pl, a sponsorem roślin została marka Air so Pure.Newseria Lifestyle


POWIĄZANE

Jesteśmy jako kraj potentatem produkcji owoców, ale jemy aż o 40% mniej owoców n...

Głosowanie w Komisji AGRI PE nad sprawozdaniem p. Ulriki Müller dotyczącym rozpo...

W odpowiedzi na pismo z 7 marca 2019 r. Zarządu KRIR realizujące wniosek zgłoszo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę