Rosną ceny akcji firm drobiarskich w USA

22 listopada 2019
Rosną ceny akcji firm drobiarskich w USA

Najważniejszą informacją ostatnich dni jest bezsprzecznie porozumienie amerykańsko – chińskie otwierające  rynek Państwa Środka na dostawy amerykańskiego drobiu.

Decyzja chińskich władz spowodowała gwałtowną  reakcję rynków kapitałowych. Akcje większości przedsiębiorstw drobiarskich podrożały aż o około pięć procent!

Inwestorzy zakładają, że roczna  wartość amerykańskiego eksportu drobiu do Chin wyniesie około miliard dolarów rocznie. Jak wielokrotnie pisaliśmy uważamy, że amerykański eksport do Chin jest złą wiadomością dla naszego  drobiarstwa ponieważ cenowo będziemy przegrywali z dostawami z USA.

Co więcej, sądzimy, że spadną ceny skrzydeł i łapek, które do tej pory zbywaliśmy do Chin lub Hongkongu wyjątkowo korzystnie. Warto jednak  pamiętać, że eksport z USA do Chin nie ruszy natychmiast (co więcej może wcale nie ruszyć).

Wszystko będzie  zależało  od dalszego przebiegu negocjacji oraz ustępstw, których Chińczycy oczekują od Amerykanów. Dotychczasowe wypowiedzi prezydenta Trumpa na ten temat nie przesądzają sprawy...

 

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz


POWIĄZANE

W dniu 23 grudnia 2019 r. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi odpowiedziało na ...

Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Poznaniu poinformował o potwierdzeniu kolejnego ...

Na Węgrzech wykryto drugie ognisko grypy ptaków  H5N8 w ciągu tygodnia.  Uderzaj...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę