Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Rosną ceny wieprzowiny na świecie

11 lipca 2023
Rosną ceny wieprzowiny na świecie

W czerwcu średnia wartość indeksu cen mięsa FAO wyniosła 117,9 pkt, praktycznie bez zmian od maja. W porównaniu z czerwcem 2022 r. nastąpił spadek o 6,4%. Zostało to zgłoszone przez FAO.

Wzrost międzynarodowych notowań drobiu i wieprzowiny został niemal całkowicie zrekompensowany niższymi notowaniami wołowiny i jagnięciny.

Międzynarodowe ceny drobiu nadal rosły, napędzane silnym popytem importowym z Azji Wschodniej, zwłaszcza na dostawy z Brazylii, w związku z problemami z dostawami spowodowanymi masowymi epidemiami grypy drobiu.

Wzrost cen wieprzowiny wynika z utrzymującej się ograniczonej podaży w wiodących regionach produkcyjnych, głównie w Unii Europejskiej.

Natomiast międzynarodowe ceny wołowiny nieznacznie spadły z powodu zwiększonej podaży eksportowej, zwłaszcza w Australii. Ceny jagnięciny również spadły w związku z wysoką podażą w Oceanii.

FAO podkreśla, że większość cen do obliczania wskaźnika cen mięsa FAO była nieznana w momencie obliczania i publikacji. Dlatego wartość indeksu cen mięsa FAO w ostatnich miesiącach opiera się na kombinacji prognozowanych i rzeczywistych cen

oprac. red. ppr.pl


POWIĄZANE

Ponad 90 proc. firm spodziewa się, że ten czynnik będzie odgrywać coraz większą ...

Ogrom wrażeń, niemal 200 wystawców z ponad 30 krajów, dziesiątki godzin rozmów b...

W jakim stopniu większa dostępność kredytów przekłada się na popyt na mieszkania...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę