aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Rośnie rynek piekarników parowych w Polsce

24 listopada 2023
Rośnie rynek piekarników parowych w Polsce

Polscy konsumenci coraz częściej decydują się na piekarniki z funkcją pary. W ostatnim roku rynek piekarników parowych w Polsce wzrósł aż o 57% [1]. Wskazują na to dane międzynarodowej firmy badawczej. To pokazuje, że chcemy gotować zdrowiej i wybieramy rozwiązania do kuchni, które mogą nam w tym pomóc.

Piekarnik z funkcją pary jest idealny dla osób, które dbają o pełnowartościowe odżywianie i zdrowie swoich najbliższych. Pieczenie w parze wodnej pozwala wyeliminować z diety tłuszcz, dzięki czemu jemy lekkostrawnie i niskokalorycznie, a to wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie.

Piekarniki Dual Cook Steam™ od Samsung to modele, które poza gotowaniem w 100% pary upiecze dwa różne dania jednocześnie, np. sernik czy wiosenne warzywa na parze. Dzięki czemu oszczędzisz cenny czas, a dzięki specjalnemu separatorowi, który oddziela dwie komory, zapachy nie zmieszają się. Możemy również skorzystać szczelnie zamykanego naczynia ze stali nierdzewnej RealSteam z żaroodporną pokrywą. Jest ono połączone bezpośrednio z generatorem pary w dolnej części piekarnika, dzięki czemu ugotujesz w nim to, co chcesz, w 100% przy użyciu pary.  To bardzo praktyczne rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością.

Samsung to jeden z liderów rynku w tym segmencie. Co więcej, udział marki w segmencie piekarników parowych w ostatnim roku wzrósł z 6,5% do 28 % [2].

Gotowanie zdrowe i smart

Tak jak i inne wybrane urządzenia Samsung, piekarnik Dual Cook Steam™ można podłączyć do aplikacji SmartThings [3]. Tym samym zyskujemy możliwość zdalnego sterowania procesem pieczenia, a nawet podglądania jego postępu. Miłośnicy gotowania znajdą w aplikacji także przepisy, które są dostosowane do ich (wcześniej określonych) preferencji [4]. Z kolei zamontowana w piekarniku kamera AI Pro Cooking [5] rozpozna rodzaj przygotowywanej potrawy i zarekomenduje optymalne ustawienia pieczenia. Dzięki niej będziemy też mogli „zajrzeć” do piekarnika na smartfonie, siedząc wygodnie w salonie na kanapie, a nawet nagrać 10‑sekundowy film poklatkowy z całego procesu, którym z dumą podzielimy się następnie w mediach społecznościowych.

To pokazuje, ze nasze nawyki w kontekście gotowania zmieniają się. Stawiamy nie tylko na nowoczesne gotowanie, ale również rozwiązania smart, które ułatwiają nam codzienne obowiązki i sprawiają, że gotowanie staje się przyjemnością.

oprac, e-red, ppr.pl na podst źródło: Samsung newsroom Polska


POWIĄZANE

W zeszłym tygodniu w czwartek odbyło się blisko 4-godzinne spotkaknie typu "mowa...

Polscy rolnicy kontynuują protesty przeciwko nowym przepisom narzucanym przez Un...

Podczas ostatniego posiedzenia Prezydium Copa-Cogeca doszło do spotkania z komis...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę