informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Rośnie sieć resortowych szkół

11 marca 2019
Rośnie sieć resortowych szkół

W MRiRW odbyła się uroczystość podpisania przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego oraz prezydenta Miasta Radom Radosława Witkowskiego Porozumienia w sprawie przejęcia szkół rolniczych wchodzących w skład Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej w Radomiu.

Od dnia 1 stycznia 2020 r. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi stanie się dla tej szkoły organem prowadzącym i sprawującym nadzór pedagogiczny.

Podpisanie dokumentów odbywało się w obecności szefa Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Marka Suskiego oraz sekretarza stanu w MRiRW Szymona Giżyńskiego. W uroczystości uczestniczył również dyrektor Departamentu Spraw Społecznych i Oświaty Rolniczej Robert Jakubik.

Przejęcie kolejnej szkoły, tym razem na terenie województwa mazowieckiego, stanowi uzupełnienie ogólnokrajowej sieci resortowych, którą obecnie tworzą 53. szkoły rolnicze. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, za pośrednictwem Prezydenta, złożył podziękowanie Radzie Miejskiej w Radomiu za wyrażenie zgody na przekazanie szkoły rolniczej w Radomiu. Wyraził także przekonanie, że szkoła rolnicza w Radomiu, stanie się wzorcowym ośrodkiem edukacji, a dzięki temu stanowić będzie ważne ogniwo transferu wiedzy do praktyki oraz kreowania innowacji społeczno-gospodarczych.MRiRW


POWIĄZANE

Jesteśmy jako kraj potentatem produkcji owoców, ale jemy aż o 40% mniej owoców n...

Głosowanie w Komisji AGRI PE nad sprawozdaniem p. Ulriki Müller dotyczącym rozpo...

W odpowiedzi na pismo z 7 marca 2019 r. Zarządu KRIR realizujące wniosek zgłoszo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę