Rozbudowa wodociągu w Brennej

15 marca 2018
Rozbudowa wodociągu w Brennej

Do końca września 2019 roku niemal 250 budynków w Górkach Wielkich zostanie przyłączonych do sieci wodociągowej. Gmina Brenna wybrała w przetargu firmę, która zrealizuje inwestycję.

 

- Rozbudowa wodociągu była planowana od lat, wszystko przez złą jakość wody w studniach. Koszt jest znaczny, a nasza gmina nie mogłaby pozwolić sobie na realizację tej inwestycji bez wsparcia zewnętrznego - tłumaczy Jerzy Pilch, Wójt Gminy Brenna.

 

Prace nad przygotowaniem inwestycji trwały trzy lata. Z końcem lutego wójt podpisał umowę na rozbudowę gminnej sieci wodociągowej z firmą Kan-Eko Sp. z o.o. Wykonawcę wybrano w przetargu, w którym wpłynęły cztery oferty. Koszt robót budowlanych wyniesie prawie 7,4 mln zł.

 

W ramach inwestycji powstanie sieć wodociągowa o łącznej długości niemal 16 km wraz z przyłączami. Do sieci zostanie podłączonych 236 budynków w Górkach Wielkich (Wymoliny, Parszywiny, Zebrzydka). Źródłem zasilania dla projektowanej rozbudowy będzie istniejący wodociąg, który znajduje się w rejonie Szkoły Podstawowej przy ul. Bielskiej w Górkach Wielkich.

 

Prace zgodnie z umową mają zakończyć się przed 30 września 2019 roku. Inwestycja realizowana jest w ramach projektu „Rozbudowa sieci wodociągowej na terenie Gminy Brenna” współfinansowanego ze środków unijnych Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Finansowe wsparcie uzyskano także z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

 

Informacje o firmie

infowire.pl


POWIĄZANE

Dwie strategie w ramach Europejskiego Zielonego Ładu – ochrony bioróżnorodności ...

Pomoc na restrukturyzację gospodarstw rolnych - pożyczki na spłatę zadłużenia zw...

Każda osoba związana zawodowo z transportem powinna znać podstawowe zasady związ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę