Rozmowy z Ambasadorem Kazachstanu

30 sierpnia 2017
Rozmowy z Ambasadorem Kazachstanu
MRiRW

Minister Krzysztof Jurgiel przyjął Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Republiki Kazachstanu w Polsce Margulana Baimukhana.

Minister Jurgiel pogratulował ambasadorowi Margulanowi Baimukhanowi rozpoczęcia misji dyplomatycznej w Polsce w czerwcu br. i jednocześnie potwierdził chęć współdziałania na rzecz intensyfikacji współpracy.

Ambasador podkreślił, że jest gotowy aktywnie wspierać proces zacieśniania relacji gospodarczych z Polską, szczególnie w odniesieniu do sektora rolnego.

Krzysztof Jurgiel przyznał, że do intensyfikacji współpracy przyczyni się podpisane w ubiegłym roku, w trakcie wizyty prezydenta Kazachstanu Nursułtana Nazarbajewa w Polsce, Porozumienie o współpracy w dziedzinie rolnictwa.

Rozmówcy z satysfakcją odnotowali zorganizowaną w tym roku wizytę delegacji kazachstańskiej, zainteresowanej polskimi doświadczeniami dotyczącymi dostosowania rolnictwa do międzynarodowych standardów, w tym kwestiami obrotu ziemią rolną. Minister wyraził ponadto nadzieję na wsparcie ze strony ambasadora Baimukhana w doprowadzeniu do zniesienia ograniczeń w dostępie do rynku kazachstańskiego dla niektórych towarów rolnych z Polski.

Szef polskiego resortu rolnictwa poruszył także kwestię planowanej we wrześniu br. wizyty polskiej delegacji na czele z prezydentem Andrzejem Dudą w Astanie, gdzie obecnie odbywa się Międzynarodowa Wystawa EXPO 2017. Minister poinformował, że w działania związane z obecnością Polski na EXPO zaangażowani są przedstawiciele polskiego resortu rolnictwa, którzy podczas obchodów Narodowego Dnia Polski 7 września będą promować polską żywność wysokiej jakości.

 

MRiRW


POWIĄZANE

5 lipca 2018 r. weszła w życie nowelizacja rozporządzenia Ministra Rolnictwa i R...

17. lipca odbyła się aukcja produktów mlecznych na platformie aukcyjnej Global D...

Trwająca od przeszło tygodnia deszczowa pogoda utrudnia na Podkarpaciu zbiory mi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę