a_bio_expo_Ptak
a_kanaba_750

Rozpoczęła się sesja plenarna PE w Strasburgu

22 listopada 2022
Rozpoczęła się sesja plenarna PE  w Strasburgu

Na otwarciu sesji prezydent Metsola wezwała do ochrony praw kobiet w Afganistanie i praw człowieka w Iranie.

Pomimo początkowych obietnic ochrony praw kobiet w Afganistanie, wieloletnie postępy są cofane, powiedziała Prezydent. Dodała, że Parlament Europejski jest oddany narodowi Afganistanu, a nie jego władcom. Dopóki kobiety nie odzyskają należnego im miejsca w społeczeństwie, Parlament będzie nadal wzmacniał ich głos.

Wydając wyroki śmierci na aresztowanych demonstrantów w Iranie, prezydent Metsola wezwała władze irańskie do „zatrzymania się tu i teraz”. Z zadowoleniem przyjęła nowe sankcje UE i stwierdziła, że w odpowiedzi na sankcje Iranu wobec posłów do PE, aż do odwołania nie będzie bezpośrednich kontaktów między Parlamentem Europejskim a oficjalnymi irańskimi odpowiednikami.

Tureckie naloty w północnej Syrii i Iraku po ataku bombowym w Stambule pochłaniają więcej ofiar i powodują więcej rozlewu krwi, powiedziała prezydent, wzywając władze tureckie do zachowania powściągliwości i poszanowania międzynarodowego prawa i standardów.

Wybuchy w Polsce pokazują, że nie wolno nam tracić czujności przed Rosją – powiedziała prezydent, dodając, że Parlament solidaryzuje się z ofiarami w Polsce i na Ukrainie. 90. rocznica Hołodomoru, wielkiej klęski głodu z lat 1932-33, podczas której reżim sowiecki umyślnie zagłodził miliony ludzi na Ukrainie, jest wzruszająca, gdy 90 lat później Ukraińcy znów muszą walczyć o zachowanie życia, tożsamości i wolności – powiedziała. .

Na koniec przewodnicząca Metsola powiedziała, że Parlament jest myślami z rodzinami dwóch belgijskich policjantów, którzy zostali zaatakowani w zeszłym tygodniu, a jeden z nich stracił życie. To przypomina nam o zagrożeniach, na jakie codziennie narażona jest policja – dodała.

obrady Parlamentu Europejskiego w Strasburgu potrwają do 24 listopada.


POWIĄZANE

Konopie rozrosły się na polskim rynku. Kosmetyki, suplementy, żywność, a nawet c...

Perturbacje na rynku jaj nie ustają. Dziś wiele mówi się o niedoborach, z jakimi...

W porównaniu do zeszłorocznych prognoz GUS - wydłużył się czas średniego dalszeg...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę