Adama_15.08-30.09.2021

Rozstrzygnięcie „Bitwy regionów” w woj. opolskim

23 lipca 2021
Rozstrzygnięcie „Bitwy regionów” w woj. opolskim

W dniu 22 lipca 2021 r. w siedzibie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego w Opolu, odbyły się obrady Komisji pierwszego etapu VI edycji konkursu kulinarnego „Bitwa regionów”. Do udziału w konkursie zgłosiło się aż dwadzieścia jeden Kół Gospodyń Wiejskich z terenu województwa opolskiego, co stanowi prawie osiemnaście procent ogółu zarejestrowanych w naszym województwie Kół! Dziękujemy!

 W jury, któremu przewodniczył Waldemar Janeczek Dyrektor OT KOWR w Opolu, byli: Wojciech Komarzyński, Dyrektor OR ARiMR w Opolu, Lech Piotr Waloszczyk,  Dyrektor OR KRUS w Opolu, Tomasz Musielak, Zastępca Dyrektora OODR w Łosiowie oraz kucharze, mistrzowie carvingu, wielokrotni medaliści, reprezentanci Polski w Międzynarodowej Olimpiadzie Kulinarnej IKE 2020 w Stuttgarcie w osobach : Łukasz Szewczyk, Piotr Wasik, Daniel Bewko oraz przedstawiciele OT KOWR w Opolu Małgorzata Bialik i  Katarzyna Pasternak. Poziom konkursu był bardzo wysoki a przed Komisją konkursową stanęło trudne zadanie wyboru najlepszych prac. Po burzliwej dyskusji wyłonieni zostali laureaci opolskiego etapu „Bitwy regionów”, którymi zostali:

  1. Koło Gospodyń Wiejskich w Hajdukach Nyskich za „Zapiekane hajduckie gołąbki z nadzieniem, z surowych ziemniaków oraz kaszą gryczaną okraszone sosem grzybowym”,
  2. Koło Gospodyń Wiejskich „Babeczki z Rodzynkami” za „Galantynę z kurczaka”
  3. Koło Gospodyń Wiejskich w Strojcu za „Polewkę”.

Dyrekcja Oddziału Terenowego KOWR w Opolu gratuluje Zwycięzcom a wszystkim Uczestnikom serdecznie dziękuje za zaangażowanie i wkład na rzecz rozwoju i kultywowania tradycji kulinarnych regionu.

Uroczyste wręczenie nagród nastąpi 14 sierpnia br. podczas Festiwalu Opolskich Smaków w Opolu.

 

KOWR


POWIĄZANE

Opakowania i dystrybucja żywności: nowe obowiązki i nowe trendy. Jak znakować ży...

Na stacjach coraz drożej. Koszty tankowania w ostatnich dniach budzą w kierowcac...

Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk.Można z dużą dozą prawdopodobi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę