BIGAZ_V-Forum_2023
CTR_2023

Rusza program „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”

19 maja 2023
Rusza program „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”

 

Wystartowała 13. edycja wyjątkowej, a zarazem pionierskiej inicjatywy odpowiedzialności społecznej poświęconej pszczołom. Program „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” ma edukować i zwiększać zaangażowanie Polaków na rzecz pszczół. W tym roku celem jest również posadzenie kolejnego miliona kwiatów przyjaznych pszczołom.

 

miód pszczoły

 

Pszczoły pełnią w przyrodzie kluczową rolę, a ponad 75% wiodących na świecie upraw jest zależnych właśnie od zapylania[1]. Co więcej, z roku na rok liczebność tych owadów maleje, dlatego tak kluczowe są działania na rzecz ich ochrony.

 Program „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” powstał w 2011 roku jako pierwsza tego typu inicjatywa w kraju poświęcona pszczołom. Polskę zamieszkuje około 470 gatunków pszczół. Tylko jedna z nich, pszczoła miodna, daje miód i dzięki temu pozostaje pod opieką pszczelarzy. Wśród pozostałych gatunków, tzw. pszczół dziko żyjących, znajdziemy gatunki żyjące samotnie, jak i społecznie. Nie mają one jednak swoich opiekunów, dlatego tak ważne jest, aby podejmować działania służące ich ochronie i to właśnie wokół nich skupia się program. Misją programu "Z Kujawskim pomagamy pszczołom" jest inspirowanie lokalnych społeczności do podejmowania długofalowych działań na rzecz poprawy warunków życia pszczół w Polsce. Realizując program, chcemy również wzmacniać świadomość społeczną w zakresie relacji pomiędzy pszczołami a bioróżnorodnością.

 

pszczoły_miód 


Już trzynasty rok edukujemy, budujemy świadomość i inspirujemy lokalne społeczności, a od kilku lat także naszych konsumentów, do podejmowania działań na rzecz poprawy warunków życia pszczół – mówi Sławomir Kozłowski, Senior Brand Manager marki Kujawski. W tym roku wyznaczyliśmy sobie cel, jakim jest kontynuacja budowania bazy pokarmowej dla pszczół, czyli wspólne zasadzenie w Polsce kolejnego miliona kwiatów przyjaznych pszczołom, tak by licznik na stronie programu, gdzie odbiorcy naszej kampanii rejestrują zasadzone kwiaty, osiągnął imponujący wynik 4 mln. Wierzymy, że wspólnymi siłami, uda się nam to założenie wypełnić – dodaje Sławomir Kozłowski.

13. edycja programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” potrwa do końca września. Skupia się wokół działań mających zwiększyć zaangażowanie konsumentów tak, by aktywnie włączyli się w akcję na rzecz pszczół. Stąd po raz kolejny planowana jest szerokozasięgowa edukacyjna kampania digitalowa, konkurs konsumencki obecność na Targach Śniadaniowych oraz wspólne akcje z partnerami biznesowymi i influencerami mające na celu edukację ich odbiorców i zachęcenie do wspólnego sadzenia kwiatów.

W trakcie Targów odwiedzający będą mieli możliwość porozmawiania z ekspertem, wzięcia udziału w grach edukacyjnych, a także otrzymania nasion kwiatów przyjaznych pszczołom i materiałów dydaktycznych.

 

pszczoły_miód

 

Równolegle prowadzona będzie akcja edukacyjna z zaproszonymi do programu influencerami, kampania digitalowa w social mediach, reklamy displayowe oraz konkurs konsumencki na zgłaszanie posadzonych kwiatów (3-30 lipca). 20 maja, tj. w Światowym Dniu Pszczół, planowany jest także udział ekspertów programu Z Kujawskim pomagamy pszczołom w programie „Dzień Dobry TVN”.[1] Raportu Living Planet Report 2018, wydany przez Fundację WWF w październiku 2018 r.

oprac red. ppr.pl


POWIĄZANE

Wzrost kosztów surowców, pracy i produkcji przy jednoczesnym spadku cen na świat...

Według Fundacji Świętego Mikołaja prawdziwy Święty Mikołaj pomaga dzieciom każde...

Do niedzieli 26 listopada trwał Tydzień Kuchni Polskiej, specjalna akcja organiz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę