aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Ruszyły zapisy na bezpłatne webinarium z diagnozy cyberbezpieczeństwa

25 kwietnia 2022
Ruszyły zapisy na bezpłatne webinarium z diagnozy cyberbezpieczeństwa

Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej organizuje webinarium dla gmin - beneficjentów projektu „Cyfrowa Gmina” z zakresu przeprowadzenia diagnozy cyberbezpieczeństwa, która jest obowiązkowym elementem tego projektu. W bezpłatnym webinarium pn. „Jak skutecznie i  efektywnie przeprowadzić diagnozę cyberbezpieczeństwa?” mogą wziąć udział pracownicy jednostek samorządu terytorialnego. Odbędzie się ono we wtorek 31 maja br., a zapisy już ruszyły. Webinarium jest organizowane pod patronatem Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

 

Webinarium pn. „Jak skutecznie i efektywnie przeprowadzić diagnozę cyberbezpieczeństwa?” ma na celu pomoc gminom wiejskim i miejsko-wiejskim w przygotowaniu się do diagnozy cyberbezpieczeństwa, której przeprowadzenie jest obowiązkiem każdego beneficjenta projektu „Cyfrowa Gmina”. Ponadto uczestnikom zostanie przedstawione i udostępnione narzędzie umożliwiające realizację diagnozy. Podczas webinarium Marek Zagórski, były minister cyfryzacji, przedstawi założenia projektu „Cyfrowa Gmina” oraz omówi obowiązki gminy w zakresie diagnozy cyberbezpieczeństwa. Narzędzie umożliwiające przeprowadzenie diagnozy cyberbezpieczeństwa zaprezentują Mirosław Maj - prezes zarządu, Cyprian Gutkowski z Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń oraz Sylwester Pietrzak z firmy doradczej Puerta Logic.

 

- Do udziału w webinarium zapraszamy przedstawicieli władz oraz pracowników gminy, szczególnie tych odpowiedzialnych za systemy informatyczne. Chcemy wyposażyć przedstawicieli JST w wiedzę, która pomoże nie tylko w efektywnym, bezpiecznym i niedrogim wykonaniu diagnozy, ale także ułatwi im określić zagrożenia i potencjalne kierunki działań, które podniosą poziom cyberbezpieczeństwa w gminie. Jest to niezwykle ważne szczególnie dzisiaj, gdy instytucje dysponują ogromną ilością danych wrażliwych i coraz częściej są narażone na cyberataki. – mówi Krzysztof Podhajski, prezes zarządu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

 

Webinarium odbędzie się we wtorek 31 maja 2022 roku w godz. 11:00 – 13:00.

 

Uczestnictwo w webinarium jest bezpłatne. Aby wziąć w nim udział, należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie webinar.efrwp.pl do dnia 24 maja br.

 

Newseria Innowacje


POWIĄZANE

W dniach 17-18 czerwca 2024 roku w Choťovicach w Czechach odbyło się spotkanie p...

Przemyt migrantów: większa rola Europolu w zwalczaniu przemytu migrantów Przedst...

W dzisiejszych warunkach ważne jest, aby małe i średnie ukraińskie przedsiębiors...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę