aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Rząd i opozycja przy jednym stole na temat rolnictwa

20 marca 2023
Rząd i opozycja przy jednym stole na temat rolnictwa

Nie tylko Minister Rolnictwa Henryk Kowalczyk, ale także przedstawiciele opozycji zabiorą głos na temat problemów polskiej wsi na V Europejskim Forum Rolniczym. Wydarzenie odbędzie się w dniach 22-23 marca w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego w Jasionce k. Rzeszowa.

W debacie „Przyszłość polskiej wsi. Jak odpowiedzieć na oczekiwania rolników i mieszkańców obszarów wiejskich?”, która odbędzie się w dniu 23 marca 2023 udział wezmą: prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego – Władysław Kosiniak-Kamysz, Prezes Agrounii – Michał Kołodziejczak, Zjednoczoną Prawicę reprezentować będzie poseł na Sejm, były minister rolnictwa, przewodniczący Rady do spraw Rolnictwa i Obszarów Wiejskich w Kancelarii Prezydenta – Jan Krzysztof Ardanowski, organizacje rolnicze - Wiktor Szmulewicz – prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych oraz Artur Balazs – były minister rolnictwa i Prezes Kapituły Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Dyskusja dotyczyć będzie w szczególności koncepcji optymalnego modelu gospodarstwa rolnego, która toczy się w Polsce od wielu lat. Aktualnie nie ma konsensusu co do pożądanej wielkości, formuły i produkcji gospodarstwa rolnego, zwłaszcza w kontekście przyjętej ostatnio reformy Wspólnej Polityki Rolnej. Debata o tych problemach powinna wskazać optymalne rozwiązania służące polskiemu i europejskiemu rolnictwu.

– Europejskie Forum Rolnicze to miejsce wymiany poglądów dla wszystkich, którym zależy na rozwoju polskiego rolnictwa. Debata „Przyszłość polskiej wsi. Jak odpowiedzieć na oczekiwania rolników i mieszkańców obszarów wiejskich?” z pewnością będzie momentem ścierania się wielu zdań na temat działań służących rozwojowi wsi. Zapraszam do śledzenia dyskusji w tym temacie  – mówi Krzysztof Podhajski, prezes Fundacji EFRWP.

Europejskie Forum Rolnicze to dyskusje i spotkania z udziałem przedstawicieli polskiej oraz międzynarodowej polityki. To znakomita okazja, aby poznać najnowsze rozwiązania i narzędzia dedykowane podnoszeniu jakości produkcji rolnej, innowacjom w rolnictwie oraz wymianie handlowej na rynku rolno-spożywczym.

Szczegółowy program wydarzenia oraz formularz rejestracyjny znajduje się na oficjalnej stronie pod adresem: www.forum-jasionka.pl. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Europejskie Forum Rolnicze organizowane jest przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Agro Promotion.

Partnerem Strategicznym V edycji Europejskiego Forum Rolniczego 2023 jest spółka technologiczna Bio-Gen.

Partnerami Głównymi wydarzenia są: Grupa Polmlek oraz KOWR - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Partnerami wydarzenia są także firmy: Stacja Hodowli i Unasieniania Zwierząt Sp. z o.o. w Bydgoszczy, AGRO Ubezpieczenia - Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S.A., Krajowa Grupa Spożywcza S.A. oraz PKO Bank Polski S.A.

Patronat medialny m.innymi: Pierwszy Portal Rolny PPR.PL

 


POWIĄZANE

Czy kiedykolwiek doznałeś kontuzji podczas surfowania we Francji i potrzebowałeś...

Faktograf i IPI uruchamiają zasób dla dziennikarzy, opracowany po 18 miesiącach ...

We wtorek europosłowie ponownie wybrali Robertę Metsolę (EPP, MT) na przewodnicz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę