BIGAZ_V-Forum_2023
CTR_2023

Rząd i opozycja przy jednym stole na temat rolnictwa

20 marca 2023
Rząd i opozycja przy jednym stole na temat rolnictwa

Nie tylko Minister Rolnictwa Henryk Kowalczyk, ale także przedstawiciele opozycji zabiorą głos na temat problemów polskiej wsi na V Europejskim Forum Rolniczym. Wydarzenie odbędzie się w dniach 22-23 marca w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego w Jasionce k. Rzeszowa.

W debacie „Przyszłość polskiej wsi. Jak odpowiedzieć na oczekiwania rolników i mieszkańców obszarów wiejskich?”, która odbędzie się w dniu 23 marca 2023 udział wezmą: prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego – Władysław Kosiniak-Kamysz, Prezes Agrounii – Michał Kołodziejczak, Zjednoczoną Prawicę reprezentować będzie poseł na Sejm, były minister rolnictwa, przewodniczący Rady do spraw Rolnictwa i Obszarów Wiejskich w Kancelarii Prezydenta – Jan Krzysztof Ardanowski, organizacje rolnicze - Wiktor Szmulewicz – prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych oraz Artur Balazs – były minister rolnictwa i Prezes Kapituły Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Dyskusja dotyczyć będzie w szczególności koncepcji optymalnego modelu gospodarstwa rolnego, która toczy się w Polsce od wielu lat. Aktualnie nie ma konsensusu co do pożądanej wielkości, formuły i produkcji gospodarstwa rolnego, zwłaszcza w kontekście przyjętej ostatnio reformy Wspólnej Polityki Rolnej. Debata o tych problemach powinna wskazać optymalne rozwiązania służące polskiemu i europejskiemu rolnictwu.

– Europejskie Forum Rolnicze to miejsce wymiany poglądów dla wszystkich, którym zależy na rozwoju polskiego rolnictwa. Debata „Przyszłość polskiej wsi. Jak odpowiedzieć na oczekiwania rolników i mieszkańców obszarów wiejskich?” z pewnością będzie momentem ścierania się wielu zdań na temat działań służących rozwojowi wsi. Zapraszam do śledzenia dyskusji w tym temacie  – mówi Krzysztof Podhajski, prezes Fundacji EFRWP.

Europejskie Forum Rolnicze to dyskusje i spotkania z udziałem przedstawicieli polskiej oraz międzynarodowej polityki. To znakomita okazja, aby poznać najnowsze rozwiązania i narzędzia dedykowane podnoszeniu jakości produkcji rolnej, innowacjom w rolnictwie oraz wymianie handlowej na rynku rolno-spożywczym.

Szczegółowy program wydarzenia oraz formularz rejestracyjny znajduje się na oficjalnej stronie pod adresem: www.forum-jasionka.pl. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Europejskie Forum Rolnicze organizowane jest przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Agro Promotion.

Partnerem Strategicznym V edycji Europejskiego Forum Rolniczego 2023 jest spółka technologiczna Bio-Gen.

Partnerami Głównymi wydarzenia są: Grupa Polmlek oraz KOWR - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Partnerami wydarzenia są także firmy: Stacja Hodowli i Unasieniania Zwierząt Sp. z o.o. w Bydgoszczy, AGRO Ubezpieczenia - Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S.A., Krajowa Grupa Spożywcza S.A. oraz PKO Bank Polski S.A.

Patronat medialny m.innymi: Pierwszy Portal Rolny PPR.PL

 


POWIĄZANE

Już 17 i 18 stycznia 2024 roku w Kielcach odbędzie się 14. edycja Targów TSW, na...

Kończąc studia rolnicze, możesz dostać pracę w wielu zawodach. Dzięki dyplomowi ...

Nasz czytelnik, Pan Grzegorz Jedamski, rolnik/emeryt, już w poprzedniej IX kaden...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę