informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Sąd Najwyższy w USA wypowie się na temat kur

18 grudnia 2017
Sąd Najwyższy w USA wypowie się na temat kur

Trzynaście amerykańskich stanów, w których bardzo ważną rolę odgrywa chów kur nieśnych złożyło pozew do Sądu Najwyższego przeciw stanowi Kalifornia. Chodzi o prawo, które zabrania sprzedaży w Kalifornii jaj pochodzących od kur, które mają zbyt małe klatki.

Obowiązujący od 2015 roku przepis stanowi, że w Kalifornii do sprzedaży mogą trafiać tylko jaja od producentów, którzy zapewniają ptakom co najmniej takie klatki, w których kury mogą wstać, odwrócić się oraz rozprostować kończyny. Kalifornijskie prawo, w praktyce, zamknęło możliwość sprzedaży w tym stanie jaj z innych obszarów USA.

Teraz lokalne władze trzynastu amerykańskich stanów, reprezentujące interesy ekonomiczne zakładów drobiarskich oraz pracowników ferm dążą do tego, aby amerykański Sąd Najwyższy zablokował lokalne przepisy stanu Kalifornia.

Pozytywnego finału tej sprawy boją się… producenci jaj z Kalifornii ponieważ musieli oni przystosować swoje instalacje do lokalnych wymogów i w wypadku niekorzystnego wyroku  nie będą w stanie konkurować z towarem pochodzącym ze „standardowych” ferm.

 

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz


POWIĄZANE

Z najnowszego raportu agencji badawczej IMAS International „Żywność ekologiczna ...

W związku z informacją resortu rolnictwa o tym, że w bieżącym roku nie zostały z...

Zarząd Dolnośląskiej Izby Rolniczej, realizując wniosek VIII Walnego Zgromadzeni...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę