A_john_dere _023
a_bio-expo_ptak_750

Sante wprowadza napoje roślinne w opakowaniach Tetra Pak o pojemności 330 ml

11 października 2022
Sante wprowadza napoje roślinne w opakowaniach Tetra Pak o pojemności 330 ml

Firma Sante wprowadziła napoje roślinne z serii Lovege w opakowaniach Tetra Pak o pojemności 330 ml, obok wcześniej dostępnych 1000 ml. To ważny krok w kierunku tworzenia zrównoważonych rozwiązań dla konsumentów – w zależności od potrzeb klienci mogą wybrać pojemność i zużyć produkt w całości. Zapobiega to marnowaniu żywności. Samo opakowanie składa się w większości z surowców roślinnych i nadaje się do recyklingu.

Trendy prośrodowiskowe, a także dopasowanie wielkości produktu do oczekiwań konsumentów, przyczyniły się do wprowadzenia dobrze znanego produktu Lovege marki Sante w mniejszej, poręcznej pojemności 330 ml. Opakowanie Tetra Prisma® Aseptic 330 Square z nakrętką DreamCap™ 26 w 76% powstaje z surowców roślinnych. Zamknięcie wyprodukowane jest z polimerów z trzciny cukrowej. Dzięki zastosowaniu tych materiałów produkt zostawia o 21% niższy ślad węglowy, co potwierdza certyfikat Carbon Trust®.

W zależności od preferencji, konsumenci mogą wybrać pomiędzy pojemnościami 1000 ml i 330 ml. Mniejsze opakowanie sprawdzi się przy jednorazowym użyciu, a także w formie on-the-go.
Lyndsey Loyden-Edwards, Dyrektor Generalna Tetra Pak na Europę Wschodnią, podkreśla, że z firmą Sante mają wspólne cele: Niezmiennie współpracujemy z naszymi partnerami, aby wdrażać innowacyjne i prośrodowiskowe rozwiązania. Zrównoważony rozwój w branży przetwórstwa i pakowania żywności jest niezwykle ważny: z jednej strony opakowanie zapewnia bezpieczeństwo produktu znajdującego się wewnątrz, z drugiej zaś strony powinno mieć jak najmniejszy wpływ na środowisko. I do tego dążymy wspólnie z naszymi partnerami – aby móc ostatecznie stworzyć najbardziej zrównoważone środowiskowo opakowanie na świecie.

Wspólne działania podsumowuje także Katarzyna Rylska, Category Marketing Manager w Sante: Dla nas ważne jest, aby opakowania, w których oferujemy nasze napoje roślinne Lovege, działały jak najbardziej w obiegu zamkniętym, czyli aby były w pełni przetwarzalne i powstawały z materiałów ulegających biodegradacji lub nadających się do ponownego przetworzenia, ponadto aby przy ich produkcji zbliżać się do zerowego śladu węglowego. Bo zdrowie, o którym zawsze mówi Sante, to nie tylko zdrowe odżywianie, ale i zdrowa planeta.

Więcej szczegółów o akcji „Wybierz naturę. Wybierz karton” znajduje się na stronie gonature.tetrapak.pl.

# # #

O Tetra Pak
Tetra Pak to jeden ze światowych liderów w zakresie przetwarzania i pakowania żywności. Współpracujemy ściśle z naszymi klientami i dostawcami, zapewniając bezpieczne, innowacyjne i przyjazne środowisku rozwiązania. Każdego dnia spełniają one potrzeby setek milionów ludzi w ponad 160 krajach. Zatrudniając ponad 25 000 pracowników na całym świecie, dbamy o zrównoważone podejście do biznesu.
Tetra Pak „CHRONI TO, CO DOBRE” – hasło to odzwierciedla naszą wizję dobrze zabezpieczonej, dostępnej dla wszystkich żywności.
Więcej informacji o firmie znajduje się na stronie https://www.tetrapak.com/pl.


POWIĄZANE

Odpuśćmy już z tym rodzicielstwem na pełen etat. Napisać, że rodzicielstwo to ci...

Stanowisko Suwerennej Polski dotyczące przedłużenia do czerwca 2024 roku zakazu ...

Rolnicy, osoby z niepełnosprawnościami oraz posiadacze Karty Dużej Rodziny muszą...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę