Sejm/prezes Marek Michałowski: pola komunalne szansą rozwoju golfa

28 września 2017
Sejm/prezes Marek Michałowski: pola komunalne szansą rozwoju golfa

Prezes Polskiego Związku Golfa Marek Michałowski uważa, że pola które powstaną na terenach komunalnych spowodują większe zainteresowanie tą dyscypliną, zwłaszcza młodzieży. Mówił o tym na posiedzeniu sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki.

"W kraju mamy 20 pól, a tylko jedno z nich, w Mikołowie na Śląsku jest komunalne. Szansą są tanie obiekty 9-dołkowe, które kosztują 900 tys. złotych. Wkrótce przybędą dwa - w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Bystrzycy koło Lublina oraz w Gorzowie Wielkopolskim na terenie byłego wysypiska śmieci" - powiedział Michałowski.

Jego zdaniem kolejną szansę stworzy dyscyplinie wprowadzenie jej do niektórych szkół. W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Juniorów stopniowo wdrażana jest do systemu sportu młodzieżowego, a od ubiegłego roku rywalizacja w golfie jest w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Związek zrzesza 70 klubów w 15 województwach, w których gra ponad 5 tys. osób. Szkoleniem zajmuje się 58 trenerów. Golf powrócił w 2016 roku, w Rio de Janeiro, po 112-letniej przerwie do programu olimpijskiego.

"Jest duża szansa, że w najbliższych igrzyskach w Tokio w 2020 roku wystartuje czyniący stale postępy Adrian Meronk, jak również ścigający się z nim w rankingu Mateusz Gradecki" - poinformował Michałowski.

W środę posłowie zapoznali się także z działalnością Polskiego Związku Brydża Sportowego, który ma spore osiągnięcia na arenie międzynarodowej. Zrzesza 80 klubów, w których gra 5818 zawodniczek i zawodników, w tym 161 młodzieżowców, 86 juniorów i 512 juniorów młodszych. Średnia wieku wynosi 54,6 lat.

W tym roku w otwartych mistrzostwach kontynentu biało-czerwoni zdobyli złoty, srebrny i trzy brązowe medale. W drużynowych ME juniorów przypadły im trzy krążki, po jednym w każdym kolorze.

Szerokim echem w brydżowym światku odbiły się zorganizowane w poprzednim roku we Wrocławiu zawody World Bridge Games. Wzięło w nich udział około 2000 zawodników z 69 państw. Polacy wywalczyli trzy medale - srebrny i brązowy w konkurencji par oraz brązowy w rywalizacji drużynowej.

Brydż jest także włączony do systemu sportu młodzieżowego i znajduje się w programie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

 

 

(PAP)


POWIĄZANE

Przyszłość Wspólnej Polityki Rolnej, afrykański pomór świń, sytuacja na rynkach ...

Zgodnie ze wstępnymi danymi GUS pogłowie świń w grudniu 2017 r. wyniosło 11,9 ml...

Czy łosi nad Biebrzą przybywa, czy też nie - próbą odpowiedzi na to pytanie mają...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę