Sejm/prezes Marek Michałowski: pola komunalne szansą rozwoju golfa

28 września 2017
Sejm/prezes Marek Michałowski: pola komunalne szansą rozwoju golfa

Prezes Polskiego Związku Golfa Marek Michałowski uważa, że pola które powstaną na terenach komunalnych spowodują większe zainteresowanie tą dyscypliną, zwłaszcza młodzieży. Mówił o tym na posiedzeniu sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki.

"W kraju mamy 20 pól, a tylko jedno z nich, w Mikołowie na Śląsku jest komunalne. Szansą są tanie obiekty 9-dołkowe, które kosztują 900 tys. złotych. Wkrótce przybędą dwa - w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Bystrzycy koło Lublina oraz w Gorzowie Wielkopolskim na terenie byłego wysypiska śmieci" - powiedział Michałowski.

Jego zdaniem kolejną szansę stworzy dyscyplinie wprowadzenie jej do niektórych szkół. W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Juniorów stopniowo wdrażana jest do systemu sportu młodzieżowego, a od ubiegłego roku rywalizacja w golfie jest w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Związek zrzesza 70 klubów w 15 województwach, w których gra ponad 5 tys. osób. Szkoleniem zajmuje się 58 trenerów. Golf powrócił w 2016 roku, w Rio de Janeiro, po 112-letniej przerwie do programu olimpijskiego.

"Jest duża szansa, że w najbliższych igrzyskach w Tokio w 2020 roku wystartuje czyniący stale postępy Adrian Meronk, jak również ścigający się z nim w rankingu Mateusz Gradecki" - poinformował Michałowski.

W środę posłowie zapoznali się także z działalnością Polskiego Związku Brydża Sportowego, który ma spore osiągnięcia na arenie międzynarodowej. Zrzesza 80 klubów, w których gra 5818 zawodniczek i zawodników, w tym 161 młodzieżowców, 86 juniorów i 512 juniorów młodszych. Średnia wieku wynosi 54,6 lat.

W tym roku w otwartych mistrzostwach kontynentu biało-czerwoni zdobyli złoty, srebrny i trzy brązowe medale. W drużynowych ME juniorów przypadły im trzy krążki, po jednym w każdym kolorze.

Szerokim echem w brydżowym światku odbiły się zorganizowane w poprzednim roku we Wrocławiu zawody World Bridge Games. Wzięło w nich udział około 2000 zawodników z 69 państw. Polacy wywalczyli trzy medale - srebrny i brązowy w konkurencji par oraz brązowy w rywalizacji drużynowej.

Brydż jest także włączony do systemu sportu młodzieżowego i znajduje się w programie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

 

 

(PAP)


POWIĄZANE

5 lipca 2018 r. weszła w życie nowelizacja rozporządzenia Ministra Rolnictwa i R...

17. lipca odbyła się aukcja produktów mlecznych na platformie aukcyjnej Global D...

Trwająca od przeszło tygodnia deszczowa pogoda utrudnia na Podkarpaciu zbiory mi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę