aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Sescom i Enterprise Investors konsolidują rynek usług technicznych w Europie

19 maja 2024
Sescom i Enterprise Investors konsolidują rynek usług technicznych w Europie

Sescom, wiodąca firma działająca na rynku technicznego i technologicznego facility management dla sieci detalicznych, podpisał wstępną umowę przejęcia większościowego pakietu akcji przez Enterprise Investors, jedną z największych firm private equity w Europie Środkowo-Wschodniej. W ramach planowanej transakcji EIF IX zainwestuje 104 miliony PLN.  Sescom przyspiesza dalszy rozwój firmy oparty na konsolidacji rynku usług technicznych w Europie.

Enterprise Investors działa od 1990 r. Firma utworzyła dziesięć funduszy, które zainwestowały lub zobowiązały się zainwestować łącznie 2,3 mld EUR w 156 spółek i zakończyły inwestycje w 139 spółkach.

Silny fundusz daje nam większą zdolność do zapewnienia dalszego dynamicznego rozwoju. To szczególnie ważne ze względu na dużą dynamikę globalnych zmian społecznych oraz wyzwań klimatycznych. Obecność inwestora finansowego w akcjonariacie Sescom jest wyraźnym sygnałem, że realizacja strategii będzie wiązała się z dalszą profesjonalizacją, optymalizacją i ulegnie znacznemu przyspieszeniu” – podsumowuje transakcję Sławomir Halbryt, założyciel i CEO spółki. 

Od 15 lat Sescom skutecznie wzmacnia swoją pozycję na lokalnym i międzynarodowym rynku facility management (FM), obsługując sieci handlowe w 27 krajach Europy. Podpisanie umowy to kolejny krok w realizacji strategii rozwoju na 10 lat, znacząco przyspieszający osiągnięcie celów strategicznych związanych z akwizycjami.

„Pełne wdrożenie strategii Wise Futurist 2030 umożliwi Sescom zrealizowanie wizji europejskiego przywództwa w dziedzinie technicznego facility management dla sektora retail. Silna firma to stabilny, wiarygodny partner biznesowy i pracodawca zapewniający rozwój w międzynarodowych strukturach” – dodaje Halbryt.

Rok temu Sescom z sukcesem przejął brytyjskiego dostawcę usług HVAC. Firma zwiększyła swój udział w brytyjskim rynku, poszerzyła portfolio międzynarodowych klientów – w którym już wcześniej znalazły się m.in. LPP, Douglas, Rossmann czy Mango - o kolejne cenione marki detaliczne i wzmocniła kompetencje techniczne w zakresie klimatyzacji i wentylacji. W ostatnim roku finansowym spółka osiągnęła przychody na poziomie 229 milionów PLN. W najbliższym czasie planuje kolejne akwizycje zagraniczne.

Rynek detaliczny w Europie jest dynamicznym sektorem, który potwierdza zdolność do przystosowania się do zmieniających się warunków gospodarczych oraz zachowań i decyzji zakupowych konsumentów. Sescom, z sukcesami rozwijający się w tym złożonym środowisku, demonstruje, jak kolejne strategiczne decyzje o ekspansji i inwestycjach przyczyniają się do stałego zwiększenia jego potencjału operacyjnego i wzrostu na różnorodnych rynkach.

Doradcami Sprzedających byli PwC (doradca M&A) oraz Gessel (doradca prawny), a Kupujących Baker McKenzie (doradca prawny) oraz Deloitte (doradca finansowo-podatkowy). 

*** 

O spółce: 

Sescom S.A. to notowana od 2018 roku na głównym parkiecie GPW spółka świadcząca światowej jakości usługi technicznego i technologicznego facility management w 27 krajach Europy. Wykorzystuje autorskie technologie i sprawdzone rozwiązania techniczne do zarządzania majątkiem trwałym i infrastrukturą techniczną obiektów rozproszonych.

Dzięki 15-letniemu doświadczeniu Sescom gwarantuje swoim kontrahentom m.in. z branży retail i real estate efektywność techniczną na wszystkich etapach cyklu życia obiektu. Sescom przygotowuje klientów na wyzwania przyszłości, wspierając jednocześnie cele ich bieżącej działalności.

Stale aktualizuje model zarządzania i wartość oferowaną ponad 60 klientom międzynarodowym i ich przeszło 40 000 placówkom w całej Europie.

 

oprac, e-red, ppr.pl


POWIĄZANE

Wiodące organizacje branżowe pracodawców w Polsce: Związek Pracodawców Przemysłu...

Startuje objazdowa kampania informacyjna „Spójrz, Polsko! Miej baczne oko na rak...

Główne cechy rzepaku ozimego, które weryfikowane są przed zakupem materiału siew...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę