Siedem fabryk, sprzedaż do ponad 70 krajów

14 czerwca 2019
Siedem fabryk, sprzedaż do ponad 70 krajów

Pronar, firma mająca swoją siedzibę w Narwi (północno-wschodnia Polska), w ciągu 30 lat działalności zbudował silną pozycję na wielu światowych rynkach. W siedmiu fabrykach, o łącznej powierzchni produkcyjnej 210 tys. m2, wytwarzane są maszyny rolnicze, recyklingowe, komunalne oraz przeznaczone do gospodarki leśnej, a także profile burtowe, osie i układy jezdne, przekładnie oraz koła tarczowe, elementy pneumatyki i hydrauliki siłowej, ale też wiele innych elementów maszyn i urządzeń.
            
Pronar swą obecność wśród najdynamiczniej rozwijających się polskich firm zawdzięcza otwartości na innowacyjne technologie, wdrażaniu nowoczesnych produktów, elastycznemu podejściu do biznesu oraz ciężkiej i efektywnej pracy załogi. Globalny zasięg działalności firmy, zatrudniającej ponad 2,2 tys. osób, jest wspomagany przez szybką komunikację z zagranicznymi partnerami, którą umożliwia całodobowe, bezpieczne oraz nowoczesne lądowisko dla śmigłowców i pas startowy dla samolotów.
            
Pronar zajmuje się też działalnością handlową w sektorze paliwowym - prowadzi hurtową oraz detaliczną sprzedaż olejów oraz paliw płynnych, w tym paliwa lotniczego. Jest też właścicielem sieci stacji benzynowych. Szeroką ofertą dysponuje także hurtownia wyrobów hutniczych, która zaopatruje polskich i zagranicznych kontrahentów.
            
Dzięki ogromnym mocom wytwórczym oraz wykwalifikowanej kadrze pracowników, produkty marki PRONAR są dostępne w 70 krajach. Firma niezmiennie od 2003 roku jest liderem sprzedaży przyczep rolniczych w Polsce, a w Niemczech jest klasyfikowana na drugim miejscu pod względem liczby nowo rejestrowanych przyczep. Natomiast w produkcji kół tarczowych (m.in. do maszyn rolniczych, budowlanych, przemysłowych, wojskowych i wykorzystywanych w gospodarce leśnej) zajmuje trzecią pozycję na świecie. Koła te są wytwarzane przy pomocy unikalnej technologii obróbki na zimno, która jest stosowana przez nieliczne firmy na świecie.
            
Ogromne zainteresowanie wyrobami Pronaru wynika nie tylko z ich przemyślanej i nowoczesnej konstrukcji oraz wysokiej funkcjonalności, ale także doskonałej jakości. Świadczą o tym certyfikaty zarządzania jakością ISO 9001, a także AQAP 2110, który umożliwia produkowanie zgodnie ze standardami wojskowymi NATO. Aby sprostać stawianym wymaganiom Pronar wykorzystuje rezultaty badań produkowanych elementów we własnym Centrum Badawczo Rozwojowym, gdzie wysoko wykwalifikowana kadra pracuje na najnowocześniejszym sprzęcie badawczym. To pozwala upewnić się, że wypuszczany na rynek produkt będzie spełniać najwyższe standardy. We wszystkich aspektach działalności Pronar przykłada olbrzymią wagę do dbałości o środowisko, co potwierdza certyfikat ISO 14001.

                
Zbierane przez 30 lat doświadczenie oraz ogromny kapitał ludzki pozwalają firmie dzielić się nie tylko szerokim portfolio innowacyjnych produktów, ale także wiedzą tworząc pomost między nauką, a biznesem. Dlatego też Pronar współpracuje z wieloma ośrodkami akademickimi oraz szkołami zawodowymi oferując różne programy praktyk chcąc w ten sposób zbliżyć naukę i gospodarkę. To pozwala studentom i uczniom nabywać doświadczenia przydatnego później na rynku pracy oraz dla najlepszych jest świetnym startem kariery w Pronarze.

            
Każdego roku Pronar zdobywa wiele nagród i wyróżnień za produkty (m.in. Złote Medale Międzynarodowych Targów Poznańskich), sposób zarządzania (m.in. Perły Polskiej Gospodarki), strategię marketingową (Acanthus Aureus) czy wprowadzane innowacje (Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju). Potwierdzeniem pozycji lidera jest też zwycięstwo w rankingu największych producentów maszyn rolniczych w Polsce.
            
Pronar bierze udział w najważniejszych targach i imprezach branżowych na całym świecie. Jego maszyny budzą duże zainteresowanie zwiedzających i zbierają najlepsze opinie ekspertów, m.in. na wystawach Agritechnica w Hanowerze, IFAT i Bauma w Monachium, a także w Argentynie, Australii, Japonii, Nowej Zelandii czy Stanach Zjednoczonych.

            
Klarowna wizja oraz nowoczesny sposób zarządzania to klucz do prawidłowego funkcjonowania firmy. Dzięki przemyślanym decyzjom, innowacyjnemu myśleniu i świetnej współpracy z klientami oraz kontrahentami, przyszłość Pronaru wygląda niezwykle optymistycznie.

 

Biuro prasowe Pronar Sp. z o.o.


POWIĄZANE

Dwie strategie w ramach Europejskiego Zielonego Ładu – ochrony bioróżnorodności ...

Pomoc na restrukturyzację gospodarstw rolnych - pożyczki na spłatę zadłużenia zw...

Każda osoba związana zawodowo z transportem powinna znać podstawowe zasady związ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę