aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Sięgam po MLEKO

29 listopada 2021
Sięgam po MLEKO

Mleko to cenny napój, który powinien znajdować się w codziennej diecie zarówno dzieci, jak i dorosłych takie są zalecenia lekarzy i dietetyków. Należy pamiętać, iż produkty mleczne to cenne źródło białka, witamin zarówno tych rozpuszczalnych w wodzie, jak i tych rozpuszczalnych w tłuszczach. W nabiale obecne są również sole mineralne takie jak: fosfor, siarka, magnez, chlor, jod i wapń, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu kostnego, dlatego nabiał szczególnie zaleca się dzieciom, gdyż tym wieku kości są narażone na większą łamliwość.

Ciekawostką jest, że produkty mleczne, a w szczególności produkty fermentowane takie jak jogurty naturalne, kefiry czy maślanki to cenne źródło żywych kultur baterii probiotycznych, które są niezbędne do prawidłowej perystaltyki jelit, a sprawnie funkcjonująca flora jelitowa odpowiada za odporność całego organizmu.


Jeżeli nie wiesz, jakie produkty wybrać, podpowiadamy, iż bardzo dobrym wyborem jest sięganie po polskie produkty mleczarskie, które wytworzone są z mleka najwyższej jakości, pozyskiwanego od krów żywionych paszami produkowanymi we własnych gospodarstwach.

Ponadto polska branża mleczarska jest bardzo nowoczesna, a surowiec produkowany i przetwarzany w bardzo higienicznych warunkach.

Chcesz poznać więcej mlecznych informacji? Przypominamy, iż od marca trwa rekrutacja do bezpłatnego projektu pt. Dzieciaki Mleczaki realizowanego przez Polską Izbę Mleka i sfinansowanego z Funduszu Promocji Mleka. Nie czekaj! Dołącz już teraz! Jak dołączyć do projektu? Wystarczy wejść na stronę www.dzieciakimleczaki.pl i wypełnić deklarację online, podpisać i przesłać skan na adres dzieciaki@dzieciakimleczaki.pl.


Serdecznie zapraszamydo odwiedzenia strony
www.dzieciakimleczaki.ploraz fanpage na FB projektu, gdzie na bieżąco możecie śledzić działania realizowane w ramach projektu oraz poznać mnóstwo mlecznych ciekawostek.

Sfinansowane z Funduszu Promocji MlekaBiuro prasowe projektu „Dzieciaki mleczaki”


POWIĄZANE

Przypominjący medium społecznościowe „X” (dawny Twitter) Sejm „X” (zbieżność naz...

Wałek przekaźnika mocy rurowy, znany również jako wałek odbioru mocy (WOM), to k...

Z niczym wyszli wczoraj ze spotkania z premierem Donaldem Tuskiem rolnicy. To je...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę