Adama_15.08-30.09.2021

#SilneWsparcie dla Lubelszczyzny

7 września 2021
#SilneWsparcie dla Lubelszczyzny

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady OT w ramach operacji pk. "Silne Wsparcie" spotkali się w sobotę z mieszkańcami miejscowości Kodeń oraz sołtysami lokalnych miejscowości.

3. września, (w piątek) żołnierze z Podlasia i Lubelszczyzny spotykali się z samorządowcami i liderami lokalnych społeczności. Celem spotkań było poznanie potrzeb wsparcia, tak aby przyszłe działania były jak najbardziej efektywne.

Od piątku żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej prowadzą operację "Silne Wsparcie". Głównym celem tych działań jest wzmocnienie odporności społeczności lokalnych w rejonie przygranicznym na kryzys o charakterze hybrydowym.

W działania są zaangażowani żołnierze 1 Podlaskiej Brygady OT, 2 Lubelskiej Brygady OT, w najbliższych dniach do działań wejdą też specjaliści Zespołu Działań Cyberprzestrzennych WOT.

Od czwartku w przygranicznym pasie granicznym z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego, zaczął obowiązywać stan wyjątkowy. Obejmuje on 183 miejscowości. Został  wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta, wydanego na wniosek Rady Ministrów.

 

infowire.pl


POWIĄZANE

Pomoc wynosi 1000 zł do każdych urodzonych 10 prosiąt. Będzie wypłacana wyłączni...

Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Krakowie serdecznie zapr...

W dniu 30 listopada b.r. w podsuwalskim Sobolewie, z udziałem mieszkańców, władz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę