Advertisement

Singapur otwiera się na drób z Ukrainy

4 stycznia 2019
Singapur otwiera się na drób z Ukrainy

Rolno-Spożywcza i Weterynaryjna Administracja  Singapuru  (AVA) pozytywnie odniosła się do możliwości importu mięsa  i produktów  drobiowych, jaj oraz produktów jajecznych z Ukrainy.

Zezwolenie na wywóz uzyskało osiem ukraińskich  przedsiębiorstw, audytowanych przez singapurskich inspektorów AVA w ramach wizyty na przełomie lipca i  sierpnia 2018 roku. Ukraina konsekwentnie stawia na eksport.

W 2018 roku władze tego kraju  doprowadziły  do otwarcia  21 nowych drobiarskich rynków eksportowych, z czego 14 państw dla wywozu mięsa drobiowego  oraz 7 zagranicznych rynków zbytu dla jaj w skorupkach i przetworów jajecznych.

W latach 2019 - 2020 służby  państwowe zamierzają kontynuować procedury zdobywania nowych  rynków dla ukraińskich produktów  drobiowych. W ubiegłym roku Ukraina uzgodniła, między innymi,  świadectwa weterynaryjne dla  wywozu mięsa  drobiowego do Albanii, drobiu i produktów drobiowych do Ghany i Maroka,  drobiu oraz  produktów drobiowych, a także jaj i produktów jajecznych do Hongkongu.

Niedawno informowaliśmy również o otwarciu Tunezji na drób  z Ukrainy.

 

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz


POWIĄZANE

Zbilansowana dieta jest niezwykle ważna dla prawidłowego funkcjonowania organizm...

Z ustaleń funkcjonariuszy Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu i ...


Komentarze

Bądź na bieżąco
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę