Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Skup i eksport zboża bez problemów

24 lipca 2023
Skup i eksport zboża bez problemów

Belgia kojarzy się m.in. z  doskonałą czekoladą. Jednak jest jeszcze inny aspekt. Pewien Belg, agronom w pełnym wymiarze, pan Thibaut Detroz wraz z żoną Astrid Bienaime,  prowadzą na Mazurach w Kozłowie ( gmina Sorkwity)  rodzinną firmę Bionest, zajmującą się w głównej mierze skupem i sprzedażą zbóż. Bionest jest członkiem Stowarzyszenia „Polska Ekologia”, a pan Detroz cieszy się opinią osoby rzetelnie realizującej kontrakty zawarte z polskim rolnikami.

 

 Gorący temat w dzisiejszych czasach.

 Kontrakty zapewniają stabilną współpracę, bez zaskakujących niespodzianek dla obu stron handlowej umowy. Czyżby chlubny wyjątek w czasach ogólnopolskiej zawieruchy zbożowej?

Wychodzi na to, że tak, bowiem zawieranie kontraktów w rolnictwie jest, niestety, rzadką praktyką, a dotrzymywanie warunków finansowych, jeszcze rzadszą.

Spytaliśmy pana Detroza o to, jak nasze produkty są oceniane w tych krajach, do których Bionest kieruje swój eksport.

Thibaut  Detroz wyjaśnia: „nasi odbiorcy w Belgii, Francji, Holandii i w Niemczech wiedzą, że zboża ekologiczne z Polski są certyfikowane zgodnie z zasadami europejskimi. Utwierdzamy ich w tym przekonaniu dostarczając zawsze wraz z certyfikatem potwierdzone badania laboratoryjne. Naszymi klientami są głównie młyny lub wytwórnie  paszy.”

Mazurski etap rozwoju

Ale nie tylko skupem i eksportem zboża firma Bionest się zajmuje. Mając dobrą opinię w międzynarodowych kontaktach handlowych i  wśród polskich rolników, firma zdobywa też uznanie wśród  mazurskich klientów. Dociera bezpośrednio do nich z marką żywności ekologicznej „Mazurskie zBIOry”. Otwarcie sklepu w Mrągowie jest tego dowodem.

 

Bionest oferta

 

 Pani Astrid Bienaime dodaje:  

- „Bionest jest małą firmą promującą ekologiczne rolnictwo i ekologiczną żywność w Polsce. Dyskontujemy nasza wiedzę o rolnictwie, o ekologicznej certyfikacji na  kilka sposobów. Między innymi doświadczenie w przetwarzaniu zbóż wykorzystujemy w produkcji własnych olei i w selekcjonowaniu najlepszych ziaren na mąkę.

Niedawne otwarcie naszego sklepu w Mrągowie jest dobrym sposobem na obserwowanie  pozytywnego, ekologicznego trendu wśród klientów. Stworzyliśmy dogodne miejsce dla chcących kupić ekologiczne produkty wytworzone przez nas i ekologicznych rolników z naszej okolicy.” 

Dobre bo nasze

W skracaniu łańcucha dostaw pomocno stało się stworzenie  targowiska w Tomaszkowie (gmina Stawiguda), w hali Kupiec Warmiński , gdzie Bionest sprzedaje pod hasłem „Dobre bo nasze”.

 Dzięki inicjatywie rolników i przetwórców oferujących ekologiczne produkty, przy wsparciu  Grupy Rybackiej Pojezierze Olsztyńskie i Grupy Działania Południowa Warmia,  powstał sobotni bazar,  gdzie lokalni sprzedawcy z Warmii i Mazur mogą zaoferować swoje produkty. Świeże, wykonywane ze naturalnych składników, zachwycające swoją jakością. To doskonała okazja dająca każdemu lokalnemu przedsiębiorcy możliwość promowania swojej działalności.

Bionest swoje produkty oferuje zarówno w Mrągowie, w Tomaszkowie, ale też w sezonie letnim podczas lokalnych imprez plenerowych, i za pośrednictwem sklepu internetowego WWW.bio-nest.pl.

Uznaniem wśród klientów cieszą się BIO mąki z prazbóż, eko płatki owsiane, kasza gryczana jasna, ekologiczne oleje -  rzepakowy zimnotłoczony, lniany, rydzowy. I wszystko to co daje zdrowie a pochodzi od mazurskich gospodarstw.

Rodzinna i prężna firma nie poprzestaje na tym co już osiągnęła. Nawiązuje kontakty z ekologicznymi firmami, m.in. z Mazurską Akademią Wypieków Tradycyjnych w Eko Złotnej i z piekarniami w Krakowie.

To znane w biznesie stwierdzenie, kto stoi w miejscu ten się cofa. Bionest realizuje zasadę: mamy dobre bo nasze i to dobre oferujemy wszystkim. Na razie na mazurskim etapie. Na razie…

 

 

oprac, e-mk, ppr.pl


POWIĄZANE

Hipermarkety najtańsze na rynku. Wzrost cen rok do roku spadł tam już do jednocy...

Centralny Rejestr Wyborców ułatwi obywatelom głosowanie, urzędnikom organizację ...

 W Strategii zrównoważonego rozwoju wsi rolnictwa i rybactwa 2030 bezpieczeństwo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę